//

Фейк про те, що священники ПЦУ проводять проповіді для збору коштів на дрони – Без Брехні

Фейк про те, що священники ПЦУ проводять проповіді для збору коштів на дрони

Фейки про «безбожну» православну церкву України – одна із улюблених тем російської пропаганди. Чергову маячню про «бісовщину» у «раскольнічєской» ПЦУ видав російський телеграм-канал «Укропский фреш». Там пишуть, що «деятели ПЦУ» замість богослужінь ведуть проповіді для збору грошей на дрони. Далі – спростовування цього фейку.

 

Допис у телеграм-каналі містить фотографію, на якій зафіксовані два священники у храмі. Один із них тримає в руці два дрони. Пропагандисти не вказують ні назви церкви, ні міста, де зроблене фото, ні часу.

До того ж росіяни супроводили світлину своїм стандартним наративом про бісовщину і «раскольніків» в православній церкві та богохульних українців. Зокрема, згадали і про концерти в храмах. Цей фейк ми днями спростовували. http://surl.li/putdd

«И вот сейчас вместо богослужений деятели ПЦУ проводят проповеди, направленные на сборы денег на FPV дроны! Ну и к себе в карман, конечно. Как могли дойти до такого вполне себе религиозные украинцы – до сих пор непонятно. Однако такая откровенная бесовщина должна настораживать: в стране ускоренными темпами стирается не только религия, но и мораль общества», – цитуємо мовою оригіналу текст у дописі.

Як бачимо, згадала пропагандистка машина і про корупцію, бо ж хабарництво начебто пронизує все  українське суспільство. Це ще один улюблений меседж росіян, яким вони намагаються  нав’язати думку, що Україну вже нічого не змінить і з такими цінностями ніяке ЄС і НАТО нам не світить.

Але повернімося до фото і публікації в телеграм-каналі. На фотографії у руках з дроном зафіксований настоятель Собору Ікони Божої Матері «Неопалима Купина» ПЦУ отець Олег Ільків. Світлина є у вільному доступі на сторінці храму у Фейсбуці. http://surl.li/pustt

До слова, громада цього храму із м. Нетішин на Хмельниччині минулого року перейшла до ПЦУ, покинувши УПЦ МП, яка ледь не з кулаками намагалася «захисти святиню від захоплення». Про писали місцеві медіа.  http://surl.li/pusvf

Дрони, про які йде мова, були куплені за пожертви парафіян під час колядування на різдвяні свята.

«Чотири FPV-дрони придбали за кошти зібрані під час проведення регіонального фестивалю колядок та щедрівок «Нас єднає коляда», який вперше пройшов у Соборі Ікони Божої Матері «Неопалима Купина», а також кошти, які були зібрані під час традиційної різдвяної коляди дівчатами Анною та Ніною та дорослими парафіянами», – йдеться у дописі на сторінці собору.

ВИСНОВКИ

Тож ніяких спеціальних проповідей для збору грошей на дрони, про які пишуть пропагандисти, священники не організовували. Зібрані кошти – добровільна пожертва від парафіян. А подібні фейки про сатанізм і занепад релігїї в Україні пропагандисти штампують, щоб демонізувати населення в Україні і виправдати свої злочини проти українців.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

//
Exit mobile version