//

Фейк про те, що ТЦК мобілізувало перших жінок у Києві – Без Брехні

Фейк про те, що ТЦК мобілізувало перших жінок у Києві

Російські сайти і телеграм-канали поширюють фейкову інформацію про те, що в київських військкоматах мобілізували перших жінок. На підтвердження своїх вигадок вони навіть опублікували декілька світлин, де жінкам вручають військову форму. Але жінки на фото – не мобілізовані киянки. Про кого йдеться насправді – розбираємо далі у матеріалі.

 

 

Днями у російському інформаційному просторі опублікували новину про те, що у в київському ТЦК «оформили» перших мобілізованих дівчат.

«Из украинской столицы начали поступать тревожные новости: в местных военкоматах стали замечать большое количество девушек, которые, якобы, добровольно ушли на фронт. Однако киевляне опровергают данное сообщение: оказывается, что эти девушки являются медицинскими работниками столичных госпиталей и больниц. Первые 20 девушек на днях получили форму ВСУ, после чего были отправлены на полигон для прохождения курсов первичной боевой подготовки», – цитуємо оригінальний допис росіян.

Перш за все, нагадаємо, що наразі в Україні законодавством передбачено облік у військових структурах лише для жінок двох категорій – ті, які мають медичну чи фармацевтичну освіту. Однак, як наголошують у представництві ЗСУ: постановка на облік не означає мобілізацію. http://surl.li/lcmho

Окрім того, президент України Володимир Зеленський під час підсумкової конференції у вівторок, 19 грудня 2023 грудня, запевнив, що не підпише закон про мобілізацію жінок. http://surl.li/puvgp

По друге, на фото ніякі не медсестри з Києва.

В фейковій публікації  три фотографії. На одній із них – штани в  українському камуфляжі «Піксель». На двох інших  – жінкам, одна із яких у військовому одязі, передають пакунки з камуфльованим одягом.

Насправді на фото військовослужбовиці одного з батальйонів 112 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, яким українська волонтерська організація «Arm Women Now» передає комплекти сучасної зимової жіночої уніформи. http://surl.li/puupx

Тобто це не мобілізовані жінки, а військовослужбовиці, які є добровольцями або служать в ЗСУ за контрактом.  А наратив про мобілізацію жінок в Україні – це одна із топових тем російської пропаганди.

Ми вже спростовували фейки рашистів про підрозділ на передовій, який складається з жінок-доброволиць http://surl.li/puuwo і мобілізацію 86 річної жінки-медика «за Бахмутську прописку» http://surl.li/puuxc. Мета подібних фейків одна – залякати українське суспільство та зірвати проведення мобілізації.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “Брехунець”

//
Exit mobile version