//

ФЕЙК про те, що у Білорусі російські війська та техніку почали передати до кордону з Україною – Без Брехні

ФЕЙК про те, що у Білорусі російські війська та техніку почали передати до кордону з Україною

На тлі вчорашнього візиту бункерного диктатора до карпляного диктатора у Білорусь, чи то з переляку, що він начебто вам залишитися (але так і не залишився) на ночівлю у лукашенко, так звані «апазіційні» білоруські телеграм-канали поширили інфу, що мовляв, вже почалося. Почалося перекидання техніки та військових рф, які розташовувалися на полігонах у центральних та північних областях Білорусі на південь – до кордону з Україною. Інформацію підкріпили відповідними фото та відео. Але то виявилося фейком.

 

Першоджерелом інформації, яку активно підхопили топові українські телеграм-канали, поширив відомий білоруський ресурс «Беларускі Гаюн». Безпосередньо перша публікація мала такий зміст: «росія почала перекидання на південь Білорусі техніки, яку раніше привезли на полігони з мобілізованими ЗС рф».

Наступна публікація від того ж «Беларускі Гаюн» звучала вже наступним чином: «Моніторингова група «Беларускі Гаюн» та інші місцеві ЗМІ повідомляють, що продовж сьогоднішнього дня  фіксується перевезення танків, вантажівок та особового складу ЗС рф з білоруських полігонів у північній та центральній частинах країни, де вони дислокувалися, на Південь – ближче до кордону з Україною».

Це повідомлення вже було підкріплене відео потягом, який по засніженій території везе вагони та платформи з технікою – танками та вантажівками.

Ще згодом з’явилося повідомлення вже з фото рядів техніки з підписом, зміст якого вказував, що саме таке зараз спостерігається на кордоні з Україною.

А потім з’ясувалося, що вся ця інформація не відповідає дійсності!

І постає питання, по-перше – у компетентності та кваліфікації, так званої, моніторингової групи «Беларускі Гаюн». По-друге, а чи такий вже він «апазиційний» той «Гаюн», якщо на тлі і так достатньо напруженої ситуації на кордонах з Білоруссю розганяє паніку?

«Кордон із Білоруссю максимально посилений в оборонному плані. Ситуація по лінії кордону з Білоруссю та в прикордонні залишається контрольованою. Ми не фіксуємо зараз і також під час раптової перевірки готовності підрозділів ЗС Білорусі якогось переміщення або різкого збільшення військової техніки або живої сили поруч з кордоном України», – з таким спростуванням виступив Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби.

Крім того, фахівці ISW висловили думку, що лукашенко відмовив путіну в участі у війні в Україні. Як зазначають експерти, під час візиту діда в Мінськ обидва диктатори утримались від публічного обговорення російського вторгнення в Україну, але зазначили, що Білорусь нібито стикається з «західною загрозою».

Потім вже відмітився спростуванням і сам «Беларускі Гаюн». Вони повідомили, що відповідні фото скоріш за все були зроблені за 130 км від кордону з Україною, не менше тижня тому.

З приводу відео є наступна інформація.

сьогодні вранці з залізничної станції Полонка вирушив ешелон з військовою технікою рф. Протягом дня ешелон пройшов: Березу, Жабинку, Дрогочин, Іваново та прибув до Лунинеця (Брестська обл, Білорусь).

На платформах нараховано: 23 танки Т-80, 8 бензовозів, 9 вантажівок (Урали та КамАЗи), 2 пасажирські та 7 вантажних вагонів.

Крім цього, вчора, на залізничній станції Заслонове (Вітебська обл, Білорусь) здійснювалося навантаження на платформи понад 20 танків та близько 16 Уралів ЗС РФ.

Відомо також і про перекидання 3-го ешелону з технікою ЗС рф. Он проследовал через: Оршу, Могилёв и Жлобин. В итоге, прибыл в Калинковичи (Гомельская обл, Беларусь). Возможно он продолжит движение ещё южнее.

На даний момент існує два варіанти розвитку подій, а саме: або техніку рф з полігонів у північній і центральній частині країни почнуть перевозити в прикордонні території, або техніку везуть на чергові спільні навчання вс рб і вс рф також десь поблизу кордону з Україною.

Але! Кількість техніки, яку зараз перекидають у прикордоння, є невеликою і її точно недостатньо для жодних наступальних дій. Крім того, техніку перевозять у різні райони прикордоння, що ніяким чином не говорить про те, що відбувається формування якогось єдиного ударного угрупування.

З великою вірогідністю ці чергові «ракіровочки» Лукашенко, щоб і посмикати нам нерви і можливо виконати якісь ймовірні обіцянки своєму токсичному другу з мокшанських боліт.

//
Exit mobile version