//

Фейк про те, що у Херсоні «російське підпілля» розклеює листівки «Херсон – це россия» – Без Брехні

Фейк про те, що у Херсоні «російське підпілля» розклеює листівки «Херсон – це россия»

Пропагандисти кремля тішать себе надією, що у них залишилися прихильники на тих територіях, які вони донедавна окупували. Російська пропаганда розповсюджує фото пропагандистських листівок, які нібито розклеєні на вулицях Херсона. Листівки містять російський прапор та напис: «Херсон – це россия». Нічого не нагадує? Далі у матеріалі – чому це черговий «вкид» окупантів.

 

Поява подібних повідомлень та фото свідчить, що активно працює не російське підпілля, а саме російська пропаганда. Бо про існування російського підпілля в Херсоні ніхто ні сном ні духом не чує. Звісно, поодинокі прихильники «руського миру» були, але вони не перебували в підпіллі до війни (і деякі з них могли навіть очолювати громадські організації http://surl.li/hbjmn ).

Щодо вкиуд, то можна констатувати, що пропагандисти використовують стратегію копіювання. І копіюють вони саме українців. Бо під час російської окупації херсонці не здалися та активізували партизанський рух http://surl.li/hbjnf. Саме його учасники активно розклеювали листівки по місту, аби всі бачили, що «руському миру» не має місця в Херсоні.

Тому зараз, після звільнення Херсона, російська пропаганда імітує, що ніби є якесь російське підпілля – у місті, яке стійко тримає оборону на правому березі Дніпра та потерпає від обстрілів російської армії. http://surl.li/hbjno

Слід зазначити, що імітація настільки примітивна, що у намаганні показати, що саме українці так «щиро» люблять у підпіллі руський мір, пропагандисти зробили напис на листівці незрозумілою мовою: використали частку «це», яка належить українські, але слово «росія» написали з двома літерами «с» та через «и» – так як це слово пишеться у російській.

Щодо зображення, яким проілюстровано вкид, то пропагандисти поширили його у проросійських спільнотах у Телеграмі.

Обидві листівки, які дані на фото з адресами, мають дуже погану якість, на відміну від тих, які були надані без адрес.

Можна побачити, що листівка на фото не має глибини та об’єму, вона має нереалістичний та неприродний вигляд (ніби з комп’ютерної гри).

Ми перевірили 2 адреси, де нібито були розміщені листівки, та зробили фото. Як можна бачити, немає й сліду від «листівок» – які б мали бути, якби там щось було насправді приклеєно.

ВИСНОВОК

 

Матеріал підготовлено медіаплатформою «Вгору» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

//
Exit mobile version