//

Фейк про те, що українських військових за кордоном вчать за застарілими методами – Без Брехні

Фейк про те, що українських військових за кордоном вчать за застарілими методами

 Російська пропаганда продовжує штампувати «неймовірні історії» про те, як же погано вчать українських військових за кордоном. Так днями проросійська telegram-сміттярка «Приднестровец», поширив фейк про нібито обмеження і заборони у навчанні українських військових у країнах, що надають допомогу нашій державі. Зокрема в повідомленні пропагандистів йдеться про те, що нібито при навчанні діють невідомі заборони про використання обладнання, яке застосовується на полі бою, інструктори не мають бойового досвіду, а українських військових навчають у тих країнах, чиї військові не мають досвіду бойових дій. Це не відповідає дійсності. Про деталі цього вкиду – далі у матеріалі.

 

Вкид, який поширив пропагандистський канал вже традиційно не містить ніяких посилань на джерело інформації. 

У повідомленні згадують лише дві країни – Нідерланди та Іспанію. Це неповна інформація. Дійсно, з міркувань секретності та безпеки інформація про навчання українських військових у відкритому доступі з’являється із запізненням, проте її достатньо. 

За інформацією видання «Слово і діло» http://surl.li/qfodz, станом на початок квітня 2023 року завершили навчання понад 16 тисяч бійців ЗСУ. Програма передбачала базову підготовку, навчання застосування артилерії та систем ППО. Крім того, завершено навчання перших екіпажів німецьких танків Leopard 2 та Leopard 1. Навчання проводили переважно на території Німеччини та Польщі. 14 тисяч українських військових вже на той час завершили підготовку у Великій Британії й ще близько на 16 тисяч вона чекала.

Станом на 16 листопада 2023 року понад 12 тисяч українських військових пройшли навчання за Програмою поліпшення освіти в обороні (DEEP) НАТО. Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони з посиланням на заступника міністра Олександра Павлюка. http://surl.li/qfoff 

Тобто підготовка українських військових проходить по різних напрямках й триває майже у всій Європі та США. Ні про які обмеження мова не йде. А враховуючи, що наші військові оволоділи такими надсучасними видами зброї як ті ж системи ППО «Петріот», або літаки F-16, то меседж про якісь обмеження виглядає абсурдним.

ВИСНОВОК

Поширений пропагандистськими каналами вкид є брехнею. Появу такої брехні важко пов’язати з якимось конкретним приводом. З погляду на те, що ця сміттярка орієнтована на жителів невизнаної республіки в Молдові, можна припустити, що це якимось чином повинно підтримувати впевненість так званих придністровців у своїх силах. Мовляв, українські вояки погано навчені та нічого не вміють. Але в той же час, російське «Київ за три дні» обернулося для окупантів вже майже у два роки боїв фактично на одній і тій же лінії фронту.  

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

//
Exit mobile version