//

Фейк про те, що Україна розсилає у країни ЕС запити на повернення українських чоловіків – Без Брехні

Фейк про те, що Україна розсилає у країни ЕС запити на повернення українських чоловіків

В останні дні російська про пропаганда почала розкручувати в активному режимі нову фейкову тему, про нібито висилку з країни ЄС українських чоловіків, які туди виїхали. Одне з таких провокативних відео було нещодавно поширене у телеграм-каналі топ-пропагандистки кремля скабєєвої. Що з цим відео не так – далі у матеріалі.

 

Суть відео наступна. У кадрі молодий хлопець, на вигляд років 25, у великих окулярах, що практично закривають ключові риси обличчя розказує, що він нібито законно виїхав до євросоюзу, не купував і не підробляв ніяких довідок і документів, а на нього прийшов запит з України про екстрадицію у двотижневий термін.

Як доказ хлопець декілька разів швидко і без акцентування уваги певний папірець, схожий на якийсь документ, який саме і є тим запитом. Якщо декілька разів уважно передивитися відео, то на папірці можна розгледіти нібито фото хлопця і якийсь штамп, що нагадує печатку.

Хлопець розказує, що такі дії незаконні. Що він нічого не порушував, що висилати людину у зону бойових дій – це не по людськи.

Що з цим відео не так?

  1. Хлопець не називає ні свого прізвища, ні інших даних. Не говорить у якій країні перебуває. Не повідомляє на яких законних підставах він виїхав. До того ж, він явно приховує обличчя. Тобто він не наводить ніяких фактичних доказів своєї правоти і для своєї ідентифікації. Це не логічно у такий ситуації і викликає сумніви.
  2. Хлопець не називає країну у який знаходиться, а просто каже, що перебуває у Євросоюзі. І за його ж словами, до Євросоюзу надійшов і запит на його повернення. Але! У Євросоюз входить 27 країн. І з кожною з них у України свої умови і договори про потенційну екстрадицію своїх громадян. З деякими таких домовленостей немає. Тобто, заява на екстрадицію, якщо б вона відправлялася то до конкретної країни. І до конкретної установи у цій країні. А не до абстрактного Євросоюзу.
  3. Папірець, який хлопець називає «документом» – не показано чітко. Тому не зрозуміло, яка установа з України його надіслала, до якої установи у ЄС було звернення, на якій підставі зроблено звернення і т. ін. Тобто, документ, який мав би бути чи на найголовнішим аргументом у звинуваченні України у неправомірних діях – показується в кадрі похапцем, без акценту уваги.
  4. І найголовніше. Україна не приймала ніяких документів і рішень щодо можливого повернення українських чоловіків, які виїхали за кордон під час війни. Ми писали про це детально у матеріалі за посиланням: http://surl.li/kwokq

У матеріалі зазначено, що таку думку – про можливу екстрадицію українських чоловіків з-за кордону – оголосив в ефірі національного марафону очільник партії «Слуга народу» Давід Арахамія. Але це лише була його думка. Відповідних механізмів, нормативних документів з цього питання на даний час Україна не має.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

 

//
Exit mobile version