//

Фейк про те, що в Україні «стартує» мобілізація жінок віком 17-60 років – Без Брехні

Фейк про те, що в Україні «стартує» мобілізація жінок віком 17-60 років

В Україні з першого жовтня стартує мобілізація жінок. Віковий діапазон — від 17 до 60. Таку інформацію вже не перший місяць поширюють російські медіа. Повіривши пропаганді рф або просто не вчитавшись в оновлений Закон про мобілізацію — мережею в Україні почали “сіяти зраду”.

Зокрема у мережі TikTok ширяться відео, де дівчата позують під гумористичні треки про “ухилення”. Свої відео підписують на кшталт “Коли дізналася, що з 1 жовтня 2024 року мобілізують жінок від 17 до 60 років”, “Коли оголосили про мобілізацію жінок, а вам вже 17” тощо. Ролики з’являються у тандемі із російською пропагандою у телеграмі. Останні, словом, пішли далі, пророкуючи, що працівники ТЦК “пакуватимуть” жінок, а їхніх дітей взагалі “відправлятимуть на захід”.

 

Звідки взагалі інформація про мобілізацію з 17 років? Про це, серед іншого, порталу “Московський комсомолець” розповів військовий експерт Станіслав Крапівнік.

“Сьогодні вже розглядають питання не про добровільний вступ до ЗСУ, а про примусову мобілізацію всіх жінок, так само як і чоловіків, віком від 17 до 70 років. М’ясо закінчується”, – заявив Крапівнік в інтерв’ю у грудні 2023 року.

Так званий військовий експерт ще тоді був переконаний, що жінок призивають понад рік. 

“Список професій, необхідних фронту, обмежений – переважно це медики, медсестри, механіки, техніки. Але жінок цих професій уже призивають – це факт. Може, бачили, нещодавно наші хлопці (військовослужбовці рф – ред.) знімали ролик з окопів супротивника після артобстрілу, в якому лежать трупи українських жінок”.

Про це пише й російське видання “Смотрім“.

“Всі розповіді київського режиму про “жінок у тилу” – звичайна брехня. Наші військові вже зустрічали на передовій жіночі мінометні розрахунки, розрахунки ПТРК (протитанковий ракетний комплекс – ред.), жінок механіків-водіїв. Грані давно стерті”.

Як насправді? За оновленим законом про мобілізацію на облік повинні стати:

“Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, а це 18-60 років, і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних”.

Йдеться про наступні спеціальності та професії:

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їхнім бажанням.

Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час у добровільному порядку.

Якщо коротко, в Україні ставати на військовий облік в обов’язковому порядку мають лише певні категорії жінок і виключно З 18 РОКІВ. Водночас під час воєнного стану вони можуть почати служити ЛИШЕ за власним бажанням.

Чи варто мобілізовувати жінок на рівні з чоловіками?

Франківка Христина “Кудрява”, яка з першого дня російського вторгнення воює, переконана, мова навіть не про стать. Йдеться про навички, якими більшість українців і українок мали б навчитися ще з 2014 року.

Враховуючи, що в країні з 2014 року війна, кожен повнолітній громадянин нашої держави повинен вміти надавати домедичну допомогу, повинен знати, як працює зброя, як нею користуватися. Для того, щоб якщо у держави виникне запит — ця людина могла цей запит закрити”, – каже “Кудрява”.

А як щодо створення окремих жіночих підрозділів?

На думку Христини, це міг би бути хороший експеримент. Втім не мине без небажаних порівнювань.

“Це може відгукнутися тим, що будуть порівнювати жіночий і чоловічий підрозділи. Мовляв, “от, феміністки, давайте, штурманіть Авдіївку і відбийте там всіх противників, того що ви ж хотіли”. Це може бути поганою історією”, – припускає військовослужбовиця.

До речі, як повідомляли восьмого березня на каналі Сил оборони, що координується Міністерством оборони, станом на січень 2024 року в українській армії служить 45 587 військовослужбовиць. З них 13 487 мають статус учасника бойових дій.

Матеріал підготовлено фахівцями видання Galka  http://surl.li/twnwj

//
Exit mobile version