//

Фейк про торгівлю органами, у якому пропаганда  використали сторінку міжнародної організації – Без Брехні

Фейк про торгівлю органами, у якому пропаганда  використали сторінку міжнародної організації

Якщо ви бачили на рекламі «турботливі» поради, як не зробити так, щоб «вашу дитину не викрали на органи» від нібито організації Save the Children — знайте — це фейк! Все, що ви можете зробити з цим повідомленням — це поскаржитись на нього як на дезінформацію. І на це є дві причини. Про це далі у матеріалі.

 

Перша: сама організація спростовує, що це її заява.

Про це Save the children in Ukraine повідомили у своїх соціальних мережах:

«Друзі! Якщо ви бачите на Фейсбуці рекламу нібито від імені нашої організації, яка викликає у вас занепокоєння, будь ласка, повідомляйте нам. Ми зробимо все можливе, щоб заблокувати усі потенційно шкідливі повідомлення.

Для цього зв’яжіться з нашими фахівцями за номером: 0 800 40 98 45 або напишіть нам на електронну пошту: ukrainianresponse@savethechildren.org

Між тим нагадуємо, що ми публікуємо офіційну інформацію про допомогу та послуги Save the Children в Україні лише на цих сторінках:

Facebook: https://www.facebook.com/savethechildrenresponseinukraine

Instagram: https://www.instagram.com/savethechildren_ukraine/

Twitter: https://twitter.com/SCIUkraine

Наша допомога завжди безкоштовна!», — написали в організації на своїй офіційній сторінці у Facebook: http://surl.li/lnyzl

В коментарі для «БезБрехні» в організації зазначили: «Акаунт, який поширює цю рекламу, заблокував нашу офіційну сторінку, тож ми не можемо навіть формально на неї поскаржитись. Тож ми знаходимо інші способи, як це зробити: через партнерів і колег з глобального офісу».

По-друге, фейк про чорних трансплантологів був дуже популярним в Україні декілька років тому, коли реформувалась система трансплантології України.

Оскільки реформування в медицині було не вигідно в тому числі росії, а багато проросійських політичних сил наживались на корупційних схемах у сфері медицини, то й роздмухування до фейків продажу органів в Україні також багато в чому доклалась російська пропаганда, як і загалом до кампанії з дискредитації медичної реформи в Україні: http://surl.li/lnsql

З початком повномасштабної  війни старий фейк про торгівлю органами росія знову витягла і активно його експлуатує всі півтора роки.

Проросійські боти у соцмережі Х із платними акаунтами розповсюджують фото, на якому медики-криміналісти розкопують поховання людей. Цю світлину супроводжують дописом про те, що нібито це розкопки біля лікарні №6 у Харкові, де нібито знайшли могили немовлят із відсутніми внутрішніми органами.

Насправді фото зроблене в жовтні 2022 в місті Лиман, після звільнення міста Збройними силами України. На ньому медики-криміналісти ексгумують тіла загиблих від російської агресії під час окупації міста: http://surl.li/lnssg

Про чорну трансплантацію давно варто перестати вірити. Як пояснює трансплантологиня Ксенія Михайлюк, такі страшилки пішли з часів, коли пересадка органів лише починалась і сама система в світі не була достатньо розвиненою. Наразі, казки про викрадення – це абсурд з багатьох точок зору: медичної, логістичної. економічної.

Ксенія Михайлюк наголошує, що система трансплантації дуже складна, її не можна організувати в якомусь підвалі. Чи навіть просто пересічній лікарні. Необхідне дороге обладнання, велика кількість висококваліфікованого персоналу, починаючи від медичної сестри до лікаря хірурга/імунолога/нефролога тощо. Для того, щоб підібрати донора треба провести низку складних імунологічних аналізів. А вилучений орган не “живе” довго.

«У вас є дві години, якщо це серце. Шість — якщо печінка. Максимум — доба, якщо це нирка. І це за умови правильного зберігання та транспортування», — пояснює лікарка.

Вона додає, що наразі система розвинута настільки, що в будь-якій країні світу це можна зробити легально та безпечно.

Отож, звичайно, за дітьми варто стежити, але поради, які пропонує цей фейк, нашкодять її психічному здоров’ю. І вашому також.

//
Exit mobile version