//

Фейк про вигадану карикатуру на обкладинці журналу Humor Times, яка критикує допомогу Україні – Без Брехні

Фейк про вигадану карикатуру на обкладинці журналу Humor Times, яка критикує допомогу Україні

Один із прийомів пропагандистів – це підміна реальних іноземних публікацій вигаданими. Таким чином вони надають ваги брехні. Як би кажуть: «Ось бачите, це не ми, а незалежне видання». Насправді під виглядом іноземного видання зазвичай публікується свій вигаданий текст чи візуальне зображення, яке створено для цілей пропагандистів.

Якщо говорити про візуальні зображення, то тут у пропагандистів невеликий арсенал, інструментів, тому вони періодично наступають на ті самі граблі. У січні цього року українські видання вже ловили пропагандистів на заміні зображення у популярному американському виданні «Humor Times» http://surl.li/hhkvh

У травні деякі смітники вирішили повторити невдалий «подвиг» попередників. Далі про це у матеріалі.

 

Telegram-сміттярка «ТелеДНО» http://surl.li/hhixo та «Lenta.ru» http://surl.li/hhixx поширюють фейк про те, що той же журнал «Humor Times» випустив спеціальний травневий випуск, обкладинка якого нібито висміює допомогу Україні. На ній зображено героїв популярного американського мультсеріалу «The Simpsons», що під час заставки на фільму не можуть сісти дивитись телевізор бо диван та інші меблі зникли «на потребу України».

«Humor Times» http://surl.li/hhiyj  — це американський щомісячний журнал політичної сатири у вигляді коміксів. Видання виходить 1991 року в друкованому та цифровому екземплярах за підпискою.

На фейковій обкладинці зазначено, що автором карикатури є ілюстратор Дрю Шенеман, а зображення зроблено для американської онлайн газети «The Star-Ledger», штат Нью-Джерсі. Перевірка показала, що на офіційному сайті цього видання такої карикатури авторства Дрю Шенемана немає http://surl.li/hhiyq А обкладинка журнала «Humor Times» за травень має серійний номер #373 і виглядає наступним чином: джерело зображення: http://surl.li/hhljb

ВИСНОВОК

Матеріла підготовлено виданням «Інтент» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

//
Exit mobile version