//

Фейк про збирання крові на Волині для 400 поранених бійців 14 ОМБР – Без Брехні

Фейк про збирання крові на Волині для 400 поранених бійців 14 ОМБР

Ми вже перелякалися, що лікарі та журналісти справді видали військову таємницю про наші санітарні втрати і що ці втрати справді такі великі. Оскільки на перший погляд аргументованим виглядав пост від відомих фейкарів з каналу Укропський фреш. І підрахунки вони зробили нібито правильно. Але є одне але – це все засновано на примітивній підробці.

Отже, роспропагандисти заявляють, що порахували втрати 14 омбр під Куп’янськом і вони складають мінімум 400 людей пораненими. І нібито допомогло їм у цьому видання ВолиньPost. Там був опублікований заклик від Володимирської лікарні здати кров для військових будь-якої групи з резусом “-”. В скріншоті статті вказано, що вага такої крові має бути 200 кілограмів.

Скірншот з тг-каналу “Укропский Фреш”

А далі починають хитрі підрахунки: нібито ця кров потрібна саме для 14 омбр, оскільки вона дислокується у Волинській області, крові потрібно 200 літрів (уже не кг) на день, з розрахунку 500 мл на людину – це 400 людей. Отже, висновують фейкарі, поранених з 14 омбр за місяць активних бойових дій – 400 осіб. Ще й дякують ВолиньPost та Володимирському госпіталю за надану інформацію.

Скріншот з посту на тг-каналі “Укропський Фреш”

Відразу впадає в око кілька грубих невідповідностей.

14 омбр, за заявою фейкарів, зараз воює на Куп’янському напрямку, проте всіх поранених для переливання нібито везуть до Володимира. Насправді це неможливо і так це не працює. Поранених військових розподіляють по лікувальним закладам не за територіальним принципом.

Друге: навіть на скріншоті фейкарів ніде не вказано, що кров збирають саме для 14 омбр, там написано “Для підтримки військовослужбовців у Володимирі”. Тобто та кров буде переливатися всім бійцям, які зараз на лікуванні в цій лікарні, а не триматися чи передавати під Куп’янськ “лише для своїх”.

Скріншот з посту на тг-каналі “Укропский Фреш”

Головне, що вразило, це 200 кілограмів ваги, які намальовані на скріншоті. Вони у фейкарів у тексті перетворилися у 200 літрів ще й на день. І загадка легко розкривалася: роспропагандисти тупо домалювали цифру 200 замість цифри 50. В оригінальному повідомленні на фейсбук сторінці Володимирського ТМО написана як одна з вимог для донора: “Вага має бути не менш як 50 кілограмів”.

Скріншот повідомлення у Фейсбуці Володимирського ТМО / https://bit.ly/3G4UwhZ

Ці ж самі 50 кг передурковані і в справжній статті ВолиньPost.

Скріншот зі статті на сайті ВолиньPost/ https://bit.ly/47CwF4R

Тобто фейкарі побудували всю свою історію з підрахунками на власноруч приписаній та ще й перекрученій цифрі. Але з цього фейку є і повчальна мораль: ворог слідкує за всіми публікаціями щодо наших поранених та загиблих і намагається рахувати. Тому зайвий раз просимо не світити отримані “від хлопців” цифри.

Матеріал підготовлено фахівцями проекту «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

//
Exit mobile version