//

Фейк пропаганди про те, що у Харкові війська рф «розбомбили» завод по виробництву снарядів для  HIMARS – Без Брехні

Фейк пропаганди про те, що у Харкові війська рф «розбомбили» завод по виробництву снарядів для  HIMARS

Окупанти сплять і бачать у своїх схиблених мріях, як вони пачками знищують HIMARS. Проте й досі, від початку постачання цих систем Україні не знищено ні однієї установки. То щоб якось компенсувати своє «ущербне его» днями пропагандисти запустили фейк, що вони нібито знищили завод по виробництву снарядів до HIMARS. І щоб ви розуміли не десь там у глухих лісах Волині, чи бункерах на Вінниччині, чи у нетрях Карпатських гір, а… у Харкові.

 

По російських інформаційних помийках та телеграм-каналах понеслося наступне повідомлення:

«Военная хроника (пропагандистський сайт. – ред.) сообщает, что в полночь (з 2 на 3 листопада. – ред.) российскими войсками были нанесены удары по цехам завода «Коммунар», где производили снаряди для РСЗО HIMARS.

Нашей команде удалось геолоцировать здание, ставшее целью российских войск, и подтвердить сведения «Военной хроники».

Речь идет о бівшем заводе Tesla, в мирное время занимавшимся производством електрокаров».

Ось така нісенітниця – тут тобі і HIMARS, і Tesla. Напевно наступною темою вкиду за такою логікою буде знищення ремонтної бази трансформерів, які за вказівкою Оптимасу Прайма передавали секретні технології Кібертрону українським націоналістам.

Почнемо з логіки, яка тут відсутня від слова зовсім. По-перше, якщо б у теоретичній теорії західні партнери і вирішили передати Україні технології виробництва снарядів для HIMARS та ще й побудувати виробництво, то 1001% воно б не розташовувалося у такій близькості до кордону і тим більше кордону з рф. Елементарна безпекова логіка.

І навіть якщо у теоретичній теорії за чиєюсь прикрою помилкою таке виробництво було розташовано у Харкові, то його б вже давно евакуювали у глиб країни подалі від безпосередньої близькості від зони бойових дій. Тим більше, що нажаль і місто Харків і прилеглі райони страждають від регулярних обстрілів від самого початку війни. А відносно невелика відстань і до кордону з ерефією, і до лінії фронту поки дає можливість ворогу обстрілювати місто навіть з реактивної артилерії, не кажучи вже про ракеті системи типу С-300, переналаштовані для ударів по наземних цілях.

Але навіщо пропаганді логіка – вата с Саратова і Рязані проковтне все і так.

Тепер щодо фактів. США або інші західні союзники не передавали Україні технології і обладнання для виробництва снарядів для РСЗО HIMARS. Наочним доказом того, що такі боєприпаси у нас не виготовляються є номенклатура пакетів допомоги від США, где практично у кожному присутні у великій кількості саме снаряди для HIMARS.

Так наприклад в пакетах за повідомленнями оборонного відомства США від 4 жовтня (http://surl.li/doysv ) та 14 жовтня (http://surl.li/doysp) такі снаряди були включені.

Фейк пропаганди спростував і Американський інститут війни (ISW):  «Російські джерела стверджували, що російські війська також завдали удару по заводу в Харкові, який, за їх твердженням, робить боєприпаси для РСЗВ HIMARS, що є абсурдним твердженням», – коротко прокоментували в ISW. http://surl.li/doytm

Щодо меседжу, що там начебто Ілон Маск клепав у Харкові електрокари, то депутат Харківської міськради від «Слуги народу» Аліна Мустафаєва повідомила: «Останні «прильоти» припали на наше підприємство. Як каже русня, там, виготовлялися боєприпаси для HIMARS. Це виробництво зарядних станцій для електромобілів, яке займалося цим ремеслом уже кілька років. І за умов війни продовжувало це робити. Продовжував до сьогоднішнього вечора. Що сказати? Виробництво знищено повністю. Немає ні вікон, ні дверей, нічого».  http://surl.li/doywm

Ну тобто ми зрозуміли логіку пропаганди: якщо завод із станками –  то там обов’язково паяють снаряди для HIMARS, якщо хоч натяк на акумулятори і електрику – то 100% там Маск наслідив.

//
Exit mobile version