//

ФЕЙК ВІД ДІМОНА МЕДВЕДЕВА ПРО ТЕ, ЩО ВСТУП ДО ЄС ОЗНАЧАЄ АВТОМАТИЧНИЙ ВСТУП ДО НАТО – Без Брехні

ФЕЙК ВІД ДІМОНА МЕДВЕДЕВА ПРО ТЕ, ЩО ВСТУП ДО ЄС ОЗНАЧАЄ АВТОМАТИЧНИЙ ВСТУП ДО НАТО

Російський, так званий, політик Дмитро Мєдвєдєв так хотів переконати всіх, що Україна не вступить в ЄС, що розігнав фейк. Заявив, що неможливо стати країною-членом Євросоюзу без згоди на це НАТО.

Ось як звучить його цитата:

“Тепер Україна знову захотіла до ЄС. Сильніше, ніж раніше.. І все б нічого. Наша позиція українцям відома: якщо є таке бажання, вступайте. І ніби європейці тепер теж дуже захотіли Україну. Тільки є одна заковичка: досвід останніх років із Чорногорією та Македонією свідчить, що вхід до ЄС відбувається не інакше, як через НАТО. 

Це взаємозалежні організації. По-європейському, політкоректно кажучи, партнери. У НАТО, як відомо, командує Вашингтон. У ЄС на кшталт Брюсселя. Але в НАТО Вашингтон головний, а саме це НАТО у відносинах з ЄС старший партнер, більш зрілий, 1949 року народження, на відміну ще від юного, 30-річного Євросоюзу👬. Тому Брюсселем загалом теж командує Вашингтон, хоча Брюссель і не любить цього визнавати. Тому питання: як вступити до ЄС без членства в НАТО? Без згоди старшого партнера та заходу до головного… альянсу. Відповіді немає. Сьогодні, виходить, аж ніяк”.

Але не вперше нам чути брехню від «улюбленого» сусіда. Тож розбираємо, де добряче прибрехав дімон.

 

НАТО – це військово-політичний союз. ЄС – союз політико-економічний. Ці організації дійсно є партнерами, проте ніде не прописано умови вступу в одну організацію заради вступу в іншу.

Практичним прикладом буде Фінляндія та Швеція. Обидві країни є членами Євросоюзу з 1995 року, проте лише цієї весни планують доєднатись до НАТО. І можна здогадатись, на фоні яких подій раптом виявили таке бажання.

Так зване «главєнство» НАТО над ЄС тільки на тлі того, що Альянс був створений раніше ніж Європейський Союз – є маніпуляцією. В міжнародних відносинах вік створення організації не визначає її старшинство. Все визначається умовами та домовленостями по співпраці.

Інша маніпуляція – апелювання до досвіду Черногорії та Македонії. Їх вступ до ЄС відбувався не через НАТО, а паралельно із вступом до Альянсу. І це лише єдиний прецедент, який не є правилом.

Крім того, є чимало країн-членів ЄС, які не є в НАТО це: Кіпр, Австрія, Ірландія, Мальта.

Швейцарія не є ані членом НАТО, ані членом ЄС. Поки що. Проте, чим більше відкривається справжнє обличчя «другої армії світу» – тим більше шансів в альянсу розширитись.

Умови до вступу в НАТО аж ніяк не є умовами до вступу в ЄС, якби про це не мріяв Мєдвєдєв. Бо у кожної організації свій статут, вимоги і правила вступу. І насправді наразі Україна ближча до вступу в ЄС, ніж будь-коли.

Які ж головні умови уступу в ЄС?

В першу чергу це:

Звичайно, це дуже коротке викладення умов, прав та обов’язків. Ключовим документом, який викладає всі умови та стандарти – це «Копенгагенські критерії». 

І ні, там немає вимог щодо автоматичного вступу в НАТО.

//
Exit mobile version