//

Фейкові чат-боти: які схеми поширюють шахраї – Без Брехні

Фейкові чат-боти: які схеми поширюють шахраї

У закріпленому повідомленні “Що вміє цей бот?” логотип UNICEF та текст “Реєструйте за

Останнім часом у мережі поширюється все більше шахрайських схем. Одна з таких — чат-бот “Карітас — допомога людям”. На його обкладинці логотип та назва відомого фонду.

 

явку, через нашого чат-бота. За підтримкою unicef.org. Посилання подано на офіційний сайт.

А після запуску чату надходить повідомлення, останнє речення якого чомусь уже російською:

“За допомогою нашого чат-бота, ви можете подати заявку на грошову допомогу, гуманітарні потреби та отримати тимчасове житло. Слава Україні

Используйте /off чтобы приостановить подписку”.

У меню чат-бота чотири функції: грошова допомога, гуманітарна допомога, соцмережі та гаряча лінія, допомога із житлом.

Якщо вибрати “Грошова допомога”, надсилають інструкцію, у якій багато помилок, що свідчать про переклад з російської:

Згодом надходить понад 100 повідомлень від бота про отримання фінансової допомоги, спершу в розмірі 170 євро, а через якийсь час про 360 євро, що теж викликає підозру.

Сайт, який пропонують для заповнення заявки, неактивний.

Якщо вибирати в меню “Соцмережі та гаряча лінія” — отримаєте посилання на офіційні сторінки “Карітасу”. Також при натисканні на “Гуманітарна допомога”, бот надішле посилання на сайт з усіма правдивими контактами та адресами “Карітасу”.

А от якщо натиснути на “Допомога з житлом”, то буде посилання на сайт “Карітасу” в Австрії.

За якийсь час надходить повідомлення:

Отже, бот створено, щоб підсунути людям фейкову реєстрацію на грошову допомогу й виманити доступ до банківської картки. Для цього використали ім’я відомого благодійного фонду і чимало правдивої інформації.

Ще один зі способів перевірити цей чат-бот — переглянути офіційні ресурси благодійного фонду. Якщо зайти на фейсбук-сторінку “Карітас України”, то можна побачити такий допис:

Аферисти не нехтують ситуацією в країні, а навпаки, ще більше активізувалися. Мережею ширяться найрізноманітніші схеми. Читай також про фейковий розіграш від імені мережі «Копійочка» та як через фейковий сайт ПриватБанку у громадян виманюють кошти.

Щоб запобігти шахрайству, Кіберполіція створила чат-бот для блокування сервісів дезінформації. Тут приймають повідомлення про фейкові ресурси, які перевіряють та блокують.

 

 

//
Exit mobile version