//

ФЕЙКОВІ призи та шахрайський застосунок нібито від Нової пошти – Без Брехні

ФЕЙКОВІ призи та шахрайський застосунок нібито від Нової пошти

Можливість виграти 200 тис. гривень чи потрапити на гачок шахраїв? Звісно ж найреалістичніший − це другий варіант. Ми вже розповідали про шахрайський фейк за допомогою розсилки в Viber, в якому “роздавали” подарунки нібито від «Епіцентру», а насправді крали гроші з карт. Очевидно, аферисти вирішили: раз схема дієва, чому б не використати її знову. Цього разу скористалися відомим ім’ям «Нової пошти». Проте ця афера була винахідливішою та технологічнішою.

СПРОСТУВАННЯ

Схема максимально схожа з «Епіцентром», хоча є одне нововведення. Отже, як це працює:
1. Приманка таких схем − виграш великих грошей (в нашому випадку 200 тис. грн) та використання імені популярного бренду, який часто проводить акції. Справжні повідомлення про акції «Нова пошта» публікує лише на офіційному сайті та на своїх сторінках у соціальних мережах.

2. Фейкові повідомлення шахраї відправляють зі сторонніх доменів, схожих за назвою, а посилання ведуть на сайти, схожі за дизайном та логотипами. «Нова пошта» ніколи не відправляє подібні повідомлення в особисті чати та закликає «звертати увагу на адресу, з якої було відправлено листа». У цьому конкретному випадку видно, що сайт має схожу з Новою поштою назву, але домен не UA.

Аферисти на фейковому сайті за старою схемою пропонують відповісти на повсякденні питання та виконати правила, за що ви отримаєте приз. Але насправді ви допомагаєте шахраям поширити вірусні повідомлення та надаєте доступ до своїх особистих даних.

НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ

В кінці цієї схеми, після “перемоги”, вас просять завантажити додаток нібито «Нової пошти» за допомогою, якого ви зможете “забрати” свій виграш. Шахрайський додаток лише для Android, хоча справжній додаток компанії підтримує Android і Apple iOS. Застосунок, який пропонують звантажити шахраї з Google Play має назву «Відстеження посилок − Пошта Росії, СДЕК, Озон».

І це вже має вас насторожити. Особливо, якщо у вас уже встановлено справжній застосунок від НП. Після установки в програмі пропонують надати усі ваші дані (е-пошту, номер телефону, паролі) і підв’язати банківські карти – цим ви відкриваєте доступ шахраям до ваших рахунків.

ЯК НЕ ПОПАДАТИСЯ НА ПОДІБНІ ШАХРАЙСТВА

Для того, щоб не потрапити в подібну аферу та у вас не вкрали гроші :

1. Зайдіть на офіційну сторінку компанії та перевірте чи дійсно нею проводиться акція/розіграш. Так «Нова пошта» на офіційній сторінці попереджує і детально пояснює, що на фейковій картинці видно несправжню адресу сайту: «Шановні клієнти! Сьогодні ви могли отримати в один зі своїх месенджерів повідомлення нібито від компанії Нова пошта про акцію, в якій можна виграти гроші. Не переходьте за посиланням, це шахраї! Зверніть увагу, що на мобільних пристроях під картинкою розіграшу прописано шахраями адреса сайту Нової пошти, але це не справжня адреса, а назва сторінки фейкового сайту».

2. Не потрапити в аферу також допомагає Viber, який вказував, що це SMS спам і рекомендує «не відкривати це повідомлення». Не ігноруйте такі попередження!

3. Такі розсилки «перешліть 20 вашим контактам/групам» не будуть використовувати для реклами солідні компанії, адже це спам, який порушує правила користування вайбером. Такі повідомлення завжди спрямовані лише на те, щоб охопити якомога більшу аудиторію, взнати дані та вкрасти гроші.

Не надавайте свої дані банківської картки нікому, адже це 100% втрата Ваших грошей.

Авторка: Каріна Богодьорова

//
Exit mobile version