Російські окупанти використовують дітей для створення сюжетів, для цього заманюють їх до школи.
Ми ще минулого тижня звернули увагу на серію пропагандистських роликів про фейкове щасливе життя у «визволених» містах Донеччини.
Так у Волновасі висадився цілий десант «журналістів» для зйомки постановочних сюжетів про шматочок очищеної від уламків площі міста та про урочисту лінійку та відновлення навчання у місті. У сюжетах з площі взяла участь навіть іноземна «незалежна журналістка», яка в жодному іноземному ЗМІ не працює. Насправді вона давно на заробітках на війні: постійно прославляє «русскій мір» у зруйнованих захоплених містах. Так як це робиться англійською мовою, то ці фейки частково просочується за кордон. У сюжеті ця пропагандистка радіє, що місто повертається до радісного життя, люди гуляють з собачками, а кілька тижнів тому тут лише між завалів роздавали гуманітарку. Щоправда в кадр таки потрапляє зруйнована будівля, хоч оператор і намагається знімати лише один ракурс – шматок вцілілої площі. Щодо людей у кадрі, то там на трьох цивільних можна нарахувати сім людей в бронежилетах, більшість з них з написом «преса». На щастя аудиторія її підписників незначна. Також на тій площі знімав сюжет німецький «альтернативний журналіст» і слово в слово повторив текст про повернення радісного життя.
Основною ж метою десанту пропагандистів до Волновахи було створення сюжету про урочисте відкриття школи. В цю єдину більш менш вцілілу після російських обстрілів школу зібрали (зігнали?) всіх охочих дітей, що лишилися у колись 20-тисячній Волновасі. Таких дітей набралося близько сорока. Попри розбиті вікна в школі на лінійці якийсь колаборант розповідав про світле майбутнє, дітки на камеру розказували, що скучили за школою, і, головне – в кінці лінійки крутили гімн росії. Це дійство знімало мінімум дев’ять операторів.
А буквально вчора вийшов такий же «життєрадісний» сюжет з 53-ї школи Маріуполя. Лише уявіть рівень цинізму: в Маріуполі, де авіація та артилерія щодня бомбить район Азовсталі з тисячою цивільними в бомбосховищах, пропаганда спішить створити картинку панування «русского міра». При тому що без світла і газу чи не 99% території, люди, які залишилися, виживають за рахунок гуманітарки, а більшість міста просто лежить у руїнах. Як підтверджують самі пропагандисти це єдина вціліла школа в місті, тому що розташована на північно-східній околиці. Нібито зібрали аж шістсот дітей з усього міста, щоправда у кадрі такої кількості не помітно. Незаконно «очолювати» цю школу, яку «відкрили» окупанти, взялася директорка іншої школи Маріуполя, яку ті ж росіяни розбомбили. Так само і старшокласник в сюжеті коментує, що чому б і не піти до школи, головне, щоб снаряди не летіли, забуваючи уточнити – російські снаряди.
У сюжеті не звучить ані слова українською, кадри з уроку в другому класі подають без звуку, підручників теж не показують. Вчителька музики на «розважально-психологічному уроці» піддакує пропагандисту, що війна це тимчасово, а лише музика – вічна.
І звісно ж у кінці сюжету – лунає гімн росіі на лінійці, як обов’язковий атрибут ствердження, що тут тепер «русскій мір».
За якими програмами та підручниками буде проводитися навчання – не повідомляють. Звісно ж підручники історії України та мови/літератури спалять першими. Для російськомовних дітей перших класів не так. складно буде перейти на програму росіі чи «денере». А от старшокласникам російська термінологія природничих та математичних предметів буде складною до опанування попри російську в побуті. Так нещодавно навіть у держдумі визнали, що діти з щойно окупованого Донбасу не знають російської в обсязі, достатньому для навчання на ній.
Отже, мова має значення – в україномовному середовищі швидка інтеграція в систему освіти окупантів неможлива. До прикладу, в Мелітополі та інших районах тимчасово окупованого Запорізького краю окупанти навчання обіцяють відновити з першого травня за програмою МОН. Принаймні так пишуть вчителі у батьківських чатах.
Але керують відновленням освітнього процесу призначені росіянами гауляйтери , тому, скоріше за все, ці відновлення навчання робляться виключно для такої ж лінійки під камери пропагандистських каналів та під звуки російського гімна.