//

Фейкові відео “від BBC та Bellingcat” для дискредитації України – Без Брехні

Фейкові відео “від BBC та Bellingcat” для дискредитації України

Днями вийшла третя і сподіваємося кінцева серія підробних відео “від BBC” про продаж української зброї ХАМАСу. Все зроблено в стилістиці BBC: логотип, спливаючий текст, фірмові перебивки. За сюжетом нібито міжнародний кримінальний суд вже готує звинувачення проти голови фракції “Слуга Народу” Давида Арахамії за продаж зброї терористам ХАМАСу. Інсайт про цю справу буцімто отримали розслідувачі з авторитетного Bellingcat та журналісти BBC. В сюжеті вставлені відео з обличчями та “цитатами” засновника Bellingcat Елліота Хіггінса та представника BBC Шаяна Шардаринзаде. Також показують самого Арахамію та кадри якихось боїв. Ніякого розслідування і суду звісно ж не було. Відео – підробка.

 

На цей відеосюжет одразу відреагували в Bellingcat, заявивши, що їм відомо про підробне відео BBC і що “Bellingcat не повідомляв на цю тему, і твердження та цитати, включені у «звіт», є сфальсифікованими”. https://archive.ph/13hWP

Також з спростуванням виступив і представник BBC, фото якого використали в сюжеті: «У російському Telegram з’явилося ще одне фейкове відео, яке приписується ВВС News і Bellingcat, в якому хибно передбачається, що Україна продає ХАМАСу зброю, частину якої було використано під час нападу 7 жовтня. У відео використані фальшиві цитати @EliotHiggins та мої. Це повна нісенітниця».


Під ще одним відео Шаян Шардаринзаде має на увазі попередню підробку “сюжету BBC” про витрату 500 тис доларів Арестовичем на перельоти до США. Ми не будемо розбирати справжні витрати цього персонажа, важливо наголосити на однаковому почерку виконання.

Bellingcat своєю чергою пригадали, що ще 10 жовтня вийшла перша підробка про “розслідування Bellingcat щодо продажу української зброї ХАМАСу”. Тоді теж використали стилістику BBC. І теж жодного розслідування з українським слідом від Bellingcat насправді не було. 

Засновник Bellingcat Елліот Хіггінс порівняв три цих підроблених відео і дійшов висновку, що виробник цих сюжетів – один і той же. 


Таким чином можна констатувати, що росіяни, виготовляючи відео “від BBC” переслідують водночас кілька цілей:

Такі підробні сюжети “від BBC” ми фіксували і раніше, наприклад, про те, що обстріл краматорського залізничного вокзалу нібито здійснили українськими Точками-У. https://bit.ly/3M46oSo Тоді використали ту ж тактику: логотип та стилістику BBC.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

//
Exit mobile version