//

Фейковий вкид про розшифровку підслуханих розмов Залужного про Зеленського – Без Брехні

Фейковий вкид про розшифровку підслуханих розмов Залужного про Зеленського

Для підігріву чуток про сварку між Володимиром Зеленським та Валерієм Залужним 2 лютого росіяни вкинули фейкову роздруківку нібито прослуховування телефонних розмов Залужного. В фейкових розмовах просуваються давно набридлий російський наратив, що Зеленський вживає наркотики, тому буцімто Валерій Залужний його зневажає. Окремо на листку вказані прізвиська, які нібито “використовувалися поза контекстом”. За згадкою про Кривий Ріг та коміка легко здогадатися про кого йдеться.


Поширення вкиду

Перше поширення вкиду з “розшифровкою” розмов Залужного/скріншот з тг-каналу Zergulio

Цей вкид робився одразу через декілька каналів. В телеграмі першим його закинув пропагандист Колясников Сергей Zergulio о 12:23 з аудиторією 310 тис читачів.

Але інші пропагандисти його одразу не підхопили одразу. Лише коли поширив сумновідомий пропагандист Борис Рожин о 16:343, то активізувалися і проросійські канали на кшталт колаборанта Шейха Таміра.

Перепост, який почали поширювати інші канали/скріншот тг-каналу Colloneasad

Це легко визначити, тому що в первісній версії фейкової картинки не було червоних цифр навпроти прізвиськ, а в пізніших перепостах вони є.

В другій версії поширення вкиду додали червоні цифри/ скріншот з тг-каналу Шейх Тамір

Але фейк поширення не знайшов, топові російські пропагандисти рівня Соловйова, Скабєєвої та Симоньян не перепостили його.

Іншим цікавим шляхом поширення була спроба закинути його через сайти форумів та чатів. Саме такий шлях часто обирають, щоб вдати витік або навмисний/ненавмисний злив секретних документів. Нагадаємо, що саме через маленький чат прихильників комп’ютерних гравців стався справжній витік документів Пентагону щодо постачання зброї Україні. Тому до такого конспірологічного способу вищий рівень довіри у прихильників змов.

Отже, о 12:57 (майже одразу після вкиду в Телеграмі) на такому собі російському форумі Цугундер з’являються ті самі “скріншоти” розшифровок без вказання джерела.

Першоджерело поширення “розшифровок переговорів Залужного” в інтернеті/скріншот з сайту Zugunder

О 14:12 фейк намагаються закинути через 4chan — анонімну англомовну дошку для зображень, яке є одним з найбільших осередків інтернет-субкультури та активізму.

Поширення фейку на спеціалізованому ресурсі спільноти 4chan/скріншот з сайту 4chan

Але тред теж не набув потрібного розголосу та ажіотажу, навіть попри те, що скріншоти переклали на англійську.

Пізніше була спроба поширити цей фейк через групу окупаційних сторінок під назвою ZOV+(назва українського міста). В Xвіттері фейк з’явився пізно і не набув значної кількості ретвітів. Можемо констатувати, що вкид провалився.

Чому це фейк

Всерйоз розглядати цю “розшифровку” невдячна справа, але наведемо найгрубіші помилки.

  1. Дзвінків у Головнокомандувача країни, яка воює, за шість днів нібито виявилося лише три і всі вони чомусь стосувалися лише президента Зеленського.
  2. Всі перемовини ведуться нібито російською мовою, хоча Залужний спілкується здебільшого українською.
  3. У всіх “розмовах” нібито Залужний критикує та ображає Зеленського. Якби така розмова відбулася, то теоретично можна уявити таку розмову з колегою – генералом Сирським, але не з радником голови Офісу Президента Подоляком. Якщо ж припустити, що Подоляк сприймає образи щодо зовнішності та розумових здібностей пана Зеленського, то виникає питання вже до самого радника.
  4. Претензії “Залужного” до Зеленського – класична російська методичка про “наркомана та недалекого клоуна”.
  5. В тексті розшифровки, яка є офіційним додатком до якогось процесуального документа  прізвище генерала Сирського написане один раз українською, а вдруге вже російською мовою.
  6. Зрештою всі образливі прізвиська на листку бездоказові – в перемовинах таких слів немає.

Отже, перед нами продовження розгойдування теми “звільнення Залужного”. Оскільки, попри численні подробиці  від “джерел” уявної розмови Зеленського з Залужним, якоїсь конкретної причини для звільнення озвучено не було. І тут вчасно з’являється “розшифровка”, яка “все пояснює”: Зеленський звільняє Залужного за особисті образи. Сама наявність роздруківки виглядає цілком правдоподібною, адже в грудні в кабінеті, в якому мав працювати Залужний, справді виявили прилади для прослуховування.

//
Exit mobile version