//

ФЕЙКИ, які транслювали проросійські світові ЗМІ  – Без Брехні

ФЕЙКИ, які транслювали проросійські світові ЗМІ 

Дискредитація контрнаступу України та допомоги їй від західних партнерів – роспропаганда продовжує циркулювати світовими ЗМІ та робити свою брудну роботу. Які топ-наративи поширювали медіа, розповідаємо далі в матеріалі, підготовленому на основі публікацій Центру протидії дезінформації.

 

УКРАЇНА НЕСКОРО БУДЕ ГОТОВА ДО КОНТРНАСТУПУ

Ексрадник голови Пентагону Дуглас Макгрегор в інтервʼю YouTube-каналу Judging Freedom заявив: «Україна втратила 90% західної зброї і техніки. У них немає протиповітряної оборони. Вони не можуть зупинити російські ракети, росіяни ж бачать усі їхні дії. Тому Україна не скоро буде готова до контрнаступу».

Таку дезінформацію поширюють, аби викривити реальну ситуацію з підтримкою України західними партнерами, дискредитувати контрнаступ ЗСУ, що планується, та заради нагнітання соціальної напруги на тлі маніпуляцій про стан економіки у державі.

УКРАЇНЦІ НЕ ЗАБИРАЮТЬ ПОРАНЕНИХ З ПОЛЯ БОЮ

Ексрадник міністра оборони США Дуглас Макгрегор в інтерв’ю YouTube-каналу London Real заявив: «…українська сторона втратила 300 тисяч убитими. Це мінімум, я зустрічав і вищі цифри… [російських поранених] швидко евакуюють і лікують – таких близько 90%, а українська сторона подібним не переймається, тому багато солдатів помирають від ран на полі бою».

Цю інформацію варто сприймати з точністю до «навпаки», адже, як неодноразово повідомлялося, зокрема Службою безпеки України –  «мы своих не бросаем» – це міф росіян. Допити полонених окупантів свідчать про те, що на полі бою вони покидають навіть своїх медиків.

УКРАЇНА МАЙЖЕ ПЕРЕМОГЛА РОСІЮ, АЛЕ ВСЕ НАВПАКИ

Американський сайт NewsWars із посиланням на відео TruNews у Twitter написав: «Попри повідомлення західних ЗМІ, що Україна майже перемогла росію, насправді все навпаки, заявив минулого тижня в Конгресі генерал армії США Крістофер Каволі».

Насправді американський військовий такого не говорив. Це російська дезінформація, покликана дискредитувати допомогу США Україні.

РОСІЯ НЕ ХОТІЛА ЗАВОЙОВУВАТИ УКРАЇНУ

Оглядачі Рік Вайлс і Док Беркхарт на відео новинного інтернет-видання TruNews у Twitter заявили: «росія не хотіла завойовувати Україну. Вона хотіла приєднання Донбасу, жителі якого вважають себе росіянами… Маккейн і Нуланд спровокували в Україні революцію у 2013-2014 роках. росіяни хотіли лише зупинити кровопролиття, приєднати ці землі та укласти з Києвом мирний договір».

Російська пропаганда давно використовує тезу про те, що Донбас відрізняється від інших частин України і взагалі завжди був ближчим до росії. Країна-агресорка завжди намагалася поглибити мовні та історичні «тріщини» між регіонами України, аби виправдати військове вторгнення та окупацію частини територій. Тож те, що росіяни просто «хотіли укласти мирний договір» – лише відбілювання та легалізація збройної агресії.

ВИНИЩУВАЧІ F-16 НЕ ВИТРИМАЮТЬ РОСІЙСЬКУ ППО

«Американські винищувачі F-16 не витримають ударів російських систем ППО», – йдеться у коментарі експілота Повітряних сил США Джона Венейбла виданню Business Insider.

Цю дезінформацію ворожі пропагандисти поширюють, аби створити викривлену картину світу в західного читача і показати, мовляв, Україні не потрібно давати літаки F-16. Але це не так – американські винищувачі будуть мати вирішальний вплив на подальший перебіг війни.

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Брехунець”

//
Exit mobile version