//

Фейки про Запорізьку АЕС: пропаганда має йти за планом – Без Брехні

Фейки про Запорізьку АЕС: пропаганда має йти за планом

У п’ятницю 26 травня ГУР схвилювало попередженням, що росія найближчими днями планує провокацію на АЕС з обстрілом чи аварією, які мають привести до витоку радіоактивних речовин. “Мета — спровокувати міжнародну спільноту на проведення розслідування, під час якого буде зупинено всі бойові дії. Це використають для зупинення українського контрнаступу”. Схоже було на упередження дій супротивника. Це вже не вперше розвідка чи Генштаб роблять подібні попередження і такі викриття справді ламають плани росіян.

Не знаємо як щодо контрнаступу, але інша мета росіян була очевидною. Річ у тім, що вчора на радбезі ООН мав виступати з доповіддю пан Гроссі, і росіянам потрібна була свіжа картинка “жахливих обстрілів Запорізької АЕС”, щоб показати загрозу для Європи. Але заява ГУР, що “ми знаємо ваші плани” обмежила росіян.

Та потрібно було хоч щось, бо ж план на показову картинку затверджений.
28 травня РІА-Новості викладає хвилинний сюжетик з бур’янів на фоні Запорізької АЕС, в якому окупанти в масках розказують, що нібито колись “сьогодні вранці” за 500 м від станції вони посадили український дрон-камікадзе з термобаричною гранатою РГТ-27С.

На відео показують дрон-конструктор, гранату та навіть підривач до гранати.Ця граната вибрана недаремно, адже це українська розробка. Надихалися автори сюжету явно зимовим відео, де ЗСУ демонструють скидання такої гранати в люк російської бронетехніки. Та під час вибуху граната утворює вибухову вогняну хмару, бронебійної чи уламкової дії не має, тому складно якої шкоди вона могла б спричинити бетонним будівлям реакторів.
Менше з тим, сюжет було знято, інформпривід запущено, хоча резонансу він не набрав.

30 травня Генсек МАГАТЕ Гроссі виступає в ООН.
І ось як його “цитує” РІА-Новості.

Вони публікують заклик Гроссі (не адресований комусь конкретно) не завдавати ударів по реакторах, відпрацьованому паливу критичній інфраструктурі, персоналу АЕС. І прикріплюють цей пост до іншого свого посту, в якому “украінскіє боєвікі нанєслі 12 артилерістскіх ударов по АЕС”.

Можливо якраз перед засіданням ООН росіяни здійснили ту саму провокацію, про яку попереджав ГУР. А ми цю подію пропустили. Але в новині були підозріло знайомі текст та фото руйнувань. Виявилося, що, оскільки справжню провокацію з обстрілом росіяни зробити не змогли, то РІА-Новості просто взяли свій старий фейк від 20 листопада 2022 року, про справжній російський обстріл станції, і видали його за ті обстріли, які нібито і закликає припинити Гроссі.

Нагадаємо, що тоді обстріл АЕС було здійснено з території, яку контролюють окупанти. Це було підтверджено напрямком та характером руйнувань від влучань.

Напрямки обстрілу 20 листопада 2022 року

Згодом росіяни і комісії МАГАТЕ намагалися брехати, що ракета під час влучання міняє напрямок. Ми цей фейк детально розбирали тут.

Доповідь Гроссі була обтічно-беззубою: він не сказав, кого закликає вивести війська та вибухівку зі станції та припинити обстріли з неї. Захоплення станції у Гроссі називається “воєнний оперативний контроль росії”. Але нєбєнзя це “не оцінив”, і просто читав свою брехню, згідно раніше прописаного плану виступу. Попри те, що обстрілу та аварії перед виступом не сталося, він відверто збрехав, що лише завдяки росії ще в Європі немає ядерної катастрофи і що ніякої наступальної, тяжкої зброї чи військових, що можуть нападати на станції немає і ніколи не було.

Представник України в ООН пан Кислиця нагадав Гроссі, що на станції перебуває близько 500 російських військових, снаряди та вибухівка в декількох машинних залах, і виведення їх має бути першою вимогою до росії. Гроссі подякував за ці важливі елементи.

Тобто у росіян прописано в плані розказати, що в ООН “визнали”, що російських наступальних військ та озброєння на станції нема, а обстрілює “кієвскій рєжим”, і неважливо, що там насправді говорив Гроссі і за який рік фотографії обстрілу станції.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

//
Exit mobile version