//

Фінансування армії на наступний рік зменшили на 123 мільйони | ПРАВДА, але є нюанси – Без Брехні

Фінансування армії на наступний рік зменшили на 123 мільйони | ПРАВДА, але є нюанси

Проект державного бюджету, презентований народним депутатам 18 вересня викликав шквал критики опонентів, у тому числі і в соцмережах. Зокрема, найбільше обурення викликало нібито зменшення фінансування Міністерства оборони у наступному році, на тлі збільшення фінансування загалом на оборону та безпеку країни та суттєвого збільшення фінансування діяльності Офісу Президента. Подібні пости користувачів соцмережі набули багатотисячних поширень. Тож перевіряємо чи мають подібні дописи під собою реальні підстави.

ПЕРЕВІРКА

18 вересня Верховна Рада прийняла до розгляду проект бюджету на 2021 рік. Згідно з ним, фінансування Міністерства оборони за загальним фондом сягає 116 млрд 94 млн грн. За цифровими даними, наведеними у порівняльній таблиці у додатках до проекту закону, у 2020 році сума видатків на Міністерство оборони дійсно була більшою на 123 млн гривень і сягала 116 млрд 217 млн грн.

Найбільше урізання бюджетних коштів стосується керівництва та військового управління ЗСУ. У 2020 році за загальним фондом цю статтю профінансували на 71 млн грн. А цього року на утримання командування планують виділити 35 млн грн. Тобто, на 50% уряд планує зменшити цю статтю витрат. На 24 млн скоротили і забезпечення діяльності ЗСУ. Можливо, такі зміни у фінансуванні, зокрема керівництва та управління ЗСУ, пов’язанні зі скороченням штатної чисельності війська на понад 20 тис осіб. Про скорочення повідомили у Головному управлінні персоналу Генерального штабу Збройних Сил України. Станом на серпень, за повідомленням Міністерства оборони, показники чисельності у ЗСУ склали 246 689 тис осіб, при нормативній чисельності у 250 тис осіб.

Загалом на сектор безпеки і оборони, згідно законопроекту, наступного року планують виділити 267 млрд грн, що на 21 млрд більше, ніж цього року.

Однак, зростання відбувається не за рахунок ЗСУ, а за рахунок інших силових структур. Зокрема, збільшили видатки на Міністерство внутрішніх справ на 3 млрд грн у порівнянні з минулим роком (за загальним фондом).

Майже на 3 млрд грн збільшили видатки на СБУ та на 1,5 млрд грн – на Службу зовнішньої розвідки.

На обслуговування діяльності Президента та Офісу Президента наступного року за загальним фондом планують витратити 1 млрд 266 млн грн. Цьогорічні витрати на цю статтю бюджету були дійсно скромніші — 909 млн грн. Різниця складає 357 млн грн.

Додали фінансування і Апарату Верховної Ради. Цьогорічну суму у 2,38 млрд збільшили до 2,282 млрд грн.

Таким чином, уряд справді планує зменшити фінансування Міністерства оборони України за загальним фондом на 123 млн грн. Однак, в межах мільярдних вливань, а це 116 млрд грн наступного року, сума недофінансування у порівнянні з нинішнім роком складає менш як 1% і не є настільки суттєвою, аби навколо неї розгорталися палкі дискусії. Значнішою є сума збільшення фінансування діяльності Президента та ОП — загалом на 357 млн грн, та Апарату Верховної Ради України — на 244 млн грн.

 

Авторка. Катерина Філімонович

//
Exit mobile version