//

Головного редактора “Без брехні” затримали у Казахстані під час проведення семінару по Фактчеку – Без Брехні

Головного редактора “Без брехні” затримали у Казахстані під час проведення семінару по Фактчеку

 

15 вересня близько 12:00 в Уральську поліція перервала тренінг з фактчеку, що проводився в рамках “Школи журналістики” Лукпана Ахмедьярова. Поліція затримала Головного редактора “Без брехні” Олександра Гороховського та вилучила міграційну карту, унеможлививши таким чином виїзд з країни. Йому пред’явлено звинувачення в незаконній трудовій діяльності на території країни. Журналісту вручили повістку в суд на понеділок, 17 вересня.

Насправді причина затримання інша.
Як повідомив Ахмедьяров у Facebook, за словами дільничного співробітника поліції, Гороховського затримали через заяву такого собі Талгата Катауова, який подзвонив у поліцію і повідомив “про те, що тут проводиться семінар про Україну”.
Цей момент на відео.
https://www.facebook.com/lukpanchik/videos/2439516869406952/

На “Школу журналістики” Лукпана Ахмедьярова Олександр Гороховський був запрошений як автор посібника з фактчеку для журналістів. В Казахстані цей підручник був спеціально перекладений на російську та казахську для викладання на факультетах журналістики.

Лукпан Ахмедьяров – головний редактор незалежного тижневика Казахстану “Уральський тиждень”. У 2012 році отримав премію Пітера Маклера, що присуджується міжнародною організацією “Репортери без кордонів”.
Школа журналістики – незалежний проект Лукпана Ахмедьярова з професійної підготовки журналістів. В Західному Казахстані немає жодного факультету журналістики цей проект був покликаний виправити ситуацію з професійною підготовкою кадрів в регіоні.

Саме опозиційність “Уральського тижня”, незалежність “Школи журналістки”,і головне – фактчек, як небезпечний для влади вид розслідувальної журнілалісти, ще й від гостя з “майданної” України, стали справжньою причиною для зриву тренінгу.

Ця подія викликала широкий резонанс у Казахстані.

Український консул Іван Алмаші уже зв’язався з Олександром, за його словами вся необхідна допомога журналісту надається. Відповідні клопотання по захисту до суду будуть надані. Прес-секретар посольства України в Казахстані Ірина Блащук у коментарі “Українській правді” повідомила, що посольство перебуває на постійному зв’язку з Ахмедьяровим та Гороховським.

Захищати українського журналіста добровільно зголосився Голова гільдії адвокатів.

На суд, для підтримки українського журналіста, планують прибути представники ОБСЄ та “Фонд Сорос – Казахстан”.

Натомість влада вирішила використати весь свій інформаційний ресурс для створення потрібної їй картинки.
Як повідомляє Лукпан АхмедьяновТак на суд прибули представники 4 державних ЗМІ, щоб висвітлювати: “оголошення рішення щодо незаконного перебування громадянина України в Уральську”

Насправді Гороховському інкримінують порушення правил перебування в країні, а саме зайняття незаконною трудовою діяльністю. Це не кримінальне, а адміністративне правопорушення, за яке передбачено штраф ( у крайніх випадках – депортацію).

//
Exit mobile version