//

“Графік послаблення карантину” – фейк, який довелося спростовувати Прем’єру

“Джерела” і джерела.  Вчора з подачі двох ЗМІ була поширена інформація про послаблення режиму карантину, навіть з детальним графіком такого виходу.

 

ТЕЗА: “З 14 квітня почнеться послаблення карантинних заходів”

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

АРГУМЕНТИ:

Джерелом в одному випадку виступає “член Слуги народу, за результатами засідання “малої фракції”.https://bit.ly/39PFLwR  В іншому джерелом були “власні джерела”.https://bit.ly/39ToZNs

“Джерела”, на які посилалися при розповсюдженні фейку:

7 квітня, 10:35 Джерело: “рассказал LIGA.net собеседник из политической силы”

“На встрече с малой фракцией Слуги народа премьер-министр Денис Шмыгаль, спрогнозировал не жесткий карантин. Из ограничений, в частности может остаться 

7 квітня,14:08 Джерело:  “LB.ua   стало відомо зі своїх джерел”.

Інші ЗМІ рознесли цю новину аж до створення інфографіки.  Сьогодні президент та прем’єр заперечили послаблення карантину у квітні.

Володимир Зеленський, 8 квітня, 12:42
Наразі не можна говорити про пом’якшення карантинних заходів, особливо з урахуванням Великодніх свят…Такої згоди дійшли на традиційній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського щодо боротьби з коронавірусом.”

Денис Шмигаль на засідання Уряду 08 квітня  https://bit.ly/2JP6VJM висловився категорично:  “Заперечуємо повідомлення у фейкових новинах”. 

В квітні місяці ми від заходів не відійдемо!

ВООЗ рекомендує не відходити від заходів в тих країнах в яких це діє. Україні допомагає.

Раніше послаблення карантинних заходів прем’єром і МОЗ  завжди ставилися в пряму залежність від позитивної динаміки зниження захворюваності, а не озвучували конкретні строки. 

Денис Шмигаль, 3 квітня, відеозвернення  : Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то в кінці квітня ми зможемо почати поступове послаблення карантинних заходів. Цей процес буде відбуватися в кілька етапів: 

Головний санітарний лікар України Ляшко, 7 квітня, брифінг 9:44  : Карантин це превентивні заходи…і дотримуючись їх ми рятуємо життя українців, ми не навантажуємо систему охорони здоров’я  і через два тижні ми розпочнемо підіймати економіку нашої країни. У іншому разі, якщо не будемо дотримуватися, є ризики що епідемія буде розвиватися, що може призвести до негативних наслідків, які були в інших країнах світу – коли будуть паралізовані системи охорони здоров’я.

 

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

//
Exit mobile version