//

ІНФОРМАЦІЙНА АТАКА НА HIMARS – топ-фейків про новітню РСЗВ, яка змінює «правила» на полі бою – Без Брехні

ІНФОРМАЦІЙНА АТАКА НА HIMARS – топ-фейків про новітню РСЗВ, яка змінює «правила» на полі бою

Тільки за останні 10-12 днів ЗСУ знищило понад 30 надважливих військових об’єктів окупантів у тиловій зоні – це склади, командні центри, військові бази. Палало від Донецька до Нової Каховки. Ці всі успіхи експерти приписують новітнім американським РСЗВ HIMARS. Їх нам поставили лише 10 одиниць. Але, як бачимо, галасу вони наробили шаленого. І у окупантів неабияк підгорає. Свою безпорадність протиставити цим системам щось на полі бою, кремль пробує компенсувати широкомасштабною інформаційною атакою по HIMARS та їх постачальниках. Ми зібрали найгучніші з вкидів та фейків х цієї теми.

 

ФЕЙК 1. ВІЙСЬКОВІ ЗСУ ПРОДАЛИ HIMARS РОСІЯНАМ ЗА $800 ТИС.

Один з останніх шедеврів – пропаганда поширила вкид, що нібито офіцери ЗСУ домовилися з окупантами «про продаж РСЗВ «HIMARS» російській стороні за суму у $ 800 тис. та боєкомплекту до нього за $ 330 тис. Спосіб передання – залишення пускової установки в сірій зоні».

Почнемо з того, що горе-продавці і горе-покупці трохи продешевили. Бо вартість одної установки HIMARS – до $ 5 млн, а однієї ракети до РСЗВ – $ 150  тис.

Але головна брехня в іншому. Такий вкид чудово лягає у лінійку інформаційної атаки, яку зараз веде кремль, просуваючи дискредитуючи статті навіть у такі видання, як Financial Times, що у постачанні зброї Україні довіряти не можна. Що тут суцільна корупція, і вже процвітає «чорний ринок» західної зброї. Цей та подібні вкиди направлені на підрив довіри до нас і припинення постачання західної зброї.

Проте, враховуючи що HIMARS в Україні всього 10 одиниць, то кожна з установок, в буквальному сенсі, на виду і на рахунку. Нагляд за використанням, застосуванням, ефективністю ведеться як з українського та і американського боку. Тож така махінація не можлива навіть теоретично.

ФЕЙК 2. HIMARS СКОРО НЕ БУДУТЬ ПОСТАЧАТИ

Пропаганда кремля, як це згадувалося у попередньому блоці, часто використовує для підвищення довіри до своїх вкидів, посилання на західні ЗМІ, або перекручує інформацію подану у них на свою користь.

У даному вкиді, пропагандисти, посилаючись на матеріал The Washington Times, наклепати десятки матеріалів, в яких розповідають, що постачання озброєння США Україні може бути зупинена.

Як повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО, ці гучні заяви – вигадки кремля, оскільки насправді у матеріалі, якраз навпаки –  йдеться про «необмеженість боєприпасів НАТО», а тому, як заявляє військовий аналітик Марк Канчіан, «немає жодних сумнівів», що США можуть «продовжувати постачання в Україну».

До того ж останні заяви представників Уряду США (держсекретар Ентоні Блінкен, Міністр оборони Ллойд Остін) говорять про те, що «Сполучені Штати будуть постачати Україні стільки зброї і боєприпасів скільки буде необхідно для перемоги».

ФЕЙК 3. АМЕРИКАНЦІ ЗАСТАВЛЯЮТЬ ЗСУ ЕКОНОМИТИ РАКЕТИ ДЛЯ HIMARS

Це не відповідає дійсності, бо у всіх заявах представники США наголошують, що ніяким чином не впливають на те, як Україна використовує HIMARS і боєприпаси до них. А враховуючи, що навіть в останньому публічному звіті про обсяги постачання зброї в Україну американці не називають точну кількість ракет саме для цих РСЗВ, то можна констатувати, що їх достатньо аби не економити.

Вірогідно, що підставою для такого фейку стала тактика використання HIMARS ЗСУ, яка різко відрізняється від того, як застосовує РСЗВ рф. Усі системи залпового вогню росії – від «Градів» до «Ураганів» та «Смерчів» використовують у війні з нами некеровані заряди. Тобто тактика росіян, які унаслідували її ще з радянської школи – бити масовим залпом по площах. Звідси і тактика вогняного валу, і величезна кількість використаного боєзапасу. І тут все зрозуміло – СРСР і рф ніколи не рахували кошти, це по-перше. По-друге, ставка в армії СРСР і рф була, як то кажуть, на масового «потребітеля» – тобто робити багато, дешево, щоб будь-який «бурят» не заморочувався із вискоточним наведенням, а лупив по плащах.

Інший підхід був на Заході – з початку 90-х років відбувається перехід на високоточну зброю. HIMARS якраз і мають на оснащенні вискоточні ракети. Тому для гарантованого ураження цілі їх не потрібно багато. Там де «Ураган» кладе 20 ракет, HIMARS достатньо – однієї. Тому окупантам і здається, що ми економимо ракети. Як раз ні – ми їх просто ефективно використовуємо! І палимо нещадно ворогів!

//
Exit mobile version