//

Ізраїль закупив російську вакцину? Де прихована МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні

Ізраїль закупив російську вакцину? Де прихована МАНІПУЛЯЦІЯ

Ізраїль закупив російську вакцину проти COVID-19. Під таким гучним заголовком вийшло відео від каналу 112 Україна  Насправді це — маніпуляція, яку потім викриває навіть сама ведуча ефіру, проте заголовок, який вводить в оману так і залишили. Ні, уряд Ізраїлю не закуповує російську вакцину, це робить окрема лікарня Хадаса і робить вона це для подальших випробовувань. 

ПЕРЕВІРКА

Генеральний директор клініки Зеев Ротштейн сказав у коментарі The Jurasalem Post, що уряд Ізраїлю поки не розглядає формально покупку російської вакцини. 

Сам Ротштейн позитивно ставиться до вакцини з Росії, але каже, що ще треба довести уряду Ізраїля її ефективність. 

Ми як завжди працюємо в тестовому режимі, щоб показати міністерству охорони здоров’я, в якому напрямку рухатись. І ми сподіваємось, що уряд Ізраїля побачить, що вона (вакцина — ред.) безпечна та ефективна. Тоді ми будемо готові передати все необхідне уряду, щоб люди могли вакцинуватись через фонди охорони здоров’я, а не лише в лікарні Хадаса”, – каже він. 

Ще 8 листопада міністр охорони здоров’я Ізраїля Юлій Ельдештейн заявив, що якщо вакцина виявиться безпечною, то Москва та Єрусалим будуть вести перемовини, але додав, що “до того, щоб надати населенню Ізраїля ефективну вакцину ще далеко”. 

Що відомо про клініку Хадаса та її генерального директора?

Професор Ротштейн — відомий в Ізраїлі науковець та лікар- кардіолог. Опублікував понад 100 статей в наукових рецензованих журналах. Філіал клініки Хадаса знаходиться в Москві. 

Ще в серпні 2020 року в ЗМІ були повідомлення, що московська філія брала участь у розробці вакцини. 

Ми реалізуємо діяльність в Москві під брендом Хадаса, але як росіяни, а не ізраїльтяни. Вони роблять хорошу роботу. Вони працюють не так як ми, ми адаптуємось до них”, заявив у серпні Ротштейн виданню The Times of Israel. 8 листопада професор Ротштейн давав інтерв’ю виданню Globe

На питання журналіста, які будуть дії, якщо Міністерство охорони здоров’я Ізраїля не схвалить вакцину, доктор Ротштейн відповів наступне: “Тоді ми запропонуємо її іншій країні, яка буде зацікавлена.  Навіть якщо це буде відбуватися паралельно з розповсюдженням інших вакцин — кожен обере те, що до вподоби”. 

Нагадаємо, що російську вакцину критикували за те, що вона була схвалена не пройшовши всі необхідні етапи клінічних досліджень. 

Також наприкінці жовтня Путін визнавав, що Росія не змогла наростити виробництво вакцини через проблеми з обладнанням. 

ВИСНОВКИ:

 

Авторка: Наталія Бушковська

//
Exit mobile version