//

Кандидат в президенти Олександр Шевченко маніпулює необізнаністю віруючих у законодавстві України – Без Брехні

Кандидат в президенти Олександр Шевченко маніпулює необізнаністю віруючих у законодавстві України

В Запоріжжі, по проспекту Соборному, 129, кандидат в президенти України Олександр Шевченко розмістив біг-борд з агітацією. На біг-борді написано: «Гарантую! Свободу віросповідання кожному».

Вердикт: МАНІПУЛЯЦІЯ

Докази та аргументи:

Згідно зі статтею 35 Конституції України вже гарантовано кожному громадянину країни свободу віросповідання: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність».

Але в той же час,  Олександр Шевченко обіцяє виборцям те, що їм вже гарантовано головним Законом України – Конституцією. Робимо висновок, що кандидат в президенти маніпулює необізнаними громадянами, які не знають, що вже мають право на свободу віросповідання.

Також, зважаючи на те, що нещодавно новоствореній Єдиній помісній Православній церкві Україні надали Томос і нині діючий президент, а також кандидат в президенти, Петро Порошенко зробив на цьому піар-кампанію, можливо Олександр Шевченко теж намагається агітувати на темі релігії, але йде трошки у іншому напрямку.

Справа в тому, що  27 грудня 2018 року вступили в силу зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій, які входять до структури чи є частиною релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, Українська православна церква Московського патріархату повинна бути перейменована в Російську православну церкву в Україні.

Згідно змін протягом чотирьох місяців з 27 грудня 2018 року УПЦ МП повинна перейменувати свою офіційну назву та подати відповідні зміни до свого статуту на реєстрацію. Якщо ні, то її статут втрачає чинність у частині, якою визначається повна офіційна назва релігійної організації.

На разі УПЦ МП виступає проти, назвавши законопроект №5309 (який зараз вже прийнятий) таким, що «порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України, що належать до Української Православної Церкви, а також не відповідає Конституції України, Загальній декларації прав людини та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод». УПЦ МП не спішить змінювати назву, тому що ризикує втратити частину вірян, які перейдуть до новоствореної Єдиної помісної Православної церкви України.

Виходячи з наведеної вище цитати, в Україні є віряни, права яких, на думку УПЦ МП, порушуються. Разом з тим Олександр Шевченко «гарантує свободу віросповідання кожному», у тому числі і прихожанам УПЦ МП.

Довідка: Шевченко Олександр Леонідович, 1971 року народження, освіта вища, проживає в селі Поляниця міста Яремче Івано-Франківської області, народний депутат України, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП», суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП».

 

Автор: Катерина Шевченко 

//
Exit mobile version