//

Хочеш в Росію – бреши! Як голова так званої «ДНР» маніпулює «Мінськом» – Без Брехні

Хочеш в Росію – бреши! Як голова так званої «ДНР» маніпулює «Мінськом»

Керівник незаконного угруповання «ДНР» Денис Пушилін в ефірі ток-шоу «60 хвилин» на каналі «Росія 1» в п’ятницю, 13 вересня, зробив декілька гучних заяв щодо виконання Мінських угод і подальших планів незаконних формувань. Фахівці «БезБ» проаналізували виступ голови «ДНР».

 

ТЕЗА 1. Пушилін намагався пояснити свої попередні заяви (обережно, сайт Пушиліна) про те, що: «… завдання «ДНР» це «максимальна інтеграція в російський простір. В ідеалі – увійти до складу Росії на правах федеративного округу». Спілкуючись з російськими журналістами, він запевнив, що озвучив «думку більшості жителів Донбасу».

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Українським та міжнародним незалежним організаціям та державним закладам важко провести об’єктивне і достовірне опитування на територіях Донбасу, що тимчасово не контролюються урядом. Проте деякі спроби час від час є – опитування жителів окремих районів Донецької та Луганської областей проводять телефоном. Одне з нещодавніх опитувань берлінського Центра східноєвропейських і міжнародних досліджень (ZOiS) на Донбасі, показало, скільки людей бажають інтеграції в Росію. Дослідження, проведене в лютому-березні поточного року, свідчить, що 18,3% опитаних жителів непідконтрольних районів хотіли б входження утворень «Л-ДНР» до складу Росії без надання їм автономії, а 27,3% – з отриманням автономного статусу. А більшість – 54% бачать ці території у складі України.

ТЕЗА 2: «Чи будемо ми виходити з Мінських угод? Ні, ми зараз для себе таких завдань не ставимо».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:   

Можливо, Пушилін вирішив говорити замість Росії, яка контролює «ДНР», проте його слова не вагомі в даному випадку. Угрупування «ДНР», як і «ЛНР» не є офіційними учасниками Мінського переговорного процесу. У Мінському протоколі дійсно є підписи вбитого екс-глави «ДНР» Олександра Захарченко і усунутого від керівництва «ЛНР» Ігоря Плотницького, проте вони там стоять як приватні особи, а не представники квазіутворень. До того ж, як ми вже вказали,  Плотницький, і Захарченко вже навіть де-факто не керують окремими територіями Донбасу.

Офіційними підписантами Мінського протоколу є учасники Тристоронньої контактної групи посол ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма і посол РФ в Україні Михайло Зурабов.

Пушилін додав, що після виконання сторонами Мінських угод «ДНР» все одно планує зробити Донбас частиною Росії. Він вважає, що «ДНР» виконує «Мінськ», налагоджуючи зв’язки з Росією.

ТЕЗА 3: «За умови цілковитого виконання Мінських угод саме так як вони там прописані, то інтеграція з Росією мається на увазі саме і в Мінських угодах, тому що там прописаний пункт про транскордонне співробітництво. Тому ми вже рухаємося в цих рамках».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У примітці до пункту 11 «Комплексу заходів за виконанням Мінських узгоджень» вказані заходи, які повинні бути виконані відповідно до закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Серед іншого вони дійсно включають такі заходи як мовне самовизначення, участь органів місцевого самоврядування у призначенні голів органів прокуратури та судів, підтримку соціально-економічному розвитку ОРДЛО. Але там не йдеться ані про автономію Донбасу, ані про федералізацію регіону, про яку так наполегливо каже Пушилін.

Також в документі зазначено, що органи виконавчої влади сприяють розвитку в окремих районах Донецької і Луганської областей транскордонного співробітництва з Російською Федерацією.

В Україні діяла раніше і зараз продовжує діяти низка договорів про добросусідство і спільну роботу з сусідніми країнами Євросоюзу. Росія завжди була в списку країн, які включені у державну програму транскордонного співробітництва. Після початку агресії з боку Росії Україна звузила перелік спільних з цією країною транскордонних ініціатив. Теоретично, в разі відновлення контролю над ОРДЛО, що є умовою Мінських угод, Україна може розвивати цю програму з Росією. Але це зовсім не означає інтеграцію ОРДЛО в Росію.

 

Автор: Аліна Хованська

//
Exit mobile version