Сенатор, який їздив до росії, щоб дати російським депутатам надію на зростання кількості їх прибічників у США. Інвестор ресурсу, що публікує російські пропагандистські відео із полоненими американцями. Політик, що намагався завадити розслідуванню російського втручання в американські вибори. Ми розшукали інформацію про підписантів нашумілого листа про припинення підтримки для України, і ділимося нею з вами далі у матеріалі.
Проросійські політики у США продовжують спроби заблокувати допомогу Україні. 19 сенаторів та конгресменів-республіканців підписали листа до Президента Джозефа Байдена. У ньому вони вимагають припинити “необмежену допомогу Україні Сполученими Штатами Америки”, а також обіцяють протистояти наступним пакетам допомоги, якщо вони не будуть супроводжуватися намаганнями “довести цю війну до швидкого завершення” (http://surl.li/gpvbb).
За “швидким завершенням” легко зчитуються відчайдушні російські спроби законсервувати ситуацію на фронті у нинішніх межах напередодні українського контрнаступу. Але підписали його американські політики. Чому?
Зважаючи на список підписантів, лист не викликає здивування. Його автори неодноразово були помічені у проросійській позиції або діях і, зокрема, вже намагалися блокувати військову допомогу для нашої держави. Нижче – інформація про п’ятьох із цих політиків.
Перший підписант та один із головних ініціаторів листа – Майкл Лі, сенатор від Юти. У 2019 році він їздив до Росії для “покращення діалогу” між американськими та російськими депутатами. Тодішній голова комітету ради федерації з міжнародних справ константін косачев високо оцінив цей візит і висловив сподівання “на увеличение в США числа сторонников диалога с Россией, в том числе благодаря усилиям американского сенатора Майкла Ли” (мовою оригіналу, http://surl.li/gpuaa)
Ще один з ініціаторів листа – Ілай Крейн, конгресмен від Арізони, колишній “морський котик”. У лютому 2022 року, за 10 днів до початку вторгнення, в ефірі Fox&Friends він висловлював жаль з того приводу, що США вкладають фінанси за півсвіту від себе у захист українських кордонів від можливого вторгнення. За словами Крейна, “ми насправді маємо вторгнення, яке відбувається прямо тут, на нашому південному кордоні, щодня. Це вторгнення – це не російські танки, але знаєте що? Це фентаніл, це опіоіди, це члени банди MS-13, це секс-торгівля людьми, і часто… подекуди це навіть терористи” (http://surl.li/gptzx) Вже у 2023-му Крейн підписав звернення до Байдена із вимогою пояснити, які дії будуть вживатися, аби американські танки в Україні не потрапили до рук терористів (http://surl.li/gpvsb).
Ренд Пол, сенатор від Кентуккі, відомий послідовною проросійською політикою. У 2014 році, під час подій Майдану, заявив Washington Post, що Сполучені Штати мають прагнути до відносин із Росією на основі поваги та уникати антагонізму із володимиром путіним (http://surl.li/gptzs). У травні 2022 року блокував ухвалення законопроекту про допомогу Україні на суму близько 40 млрд доларів, вимагаючи призначення інспектора, який би контролював використання цієї допомоги (http://surl.li/gpudn).
Енді Біггс, конгресмен від Арізони, у лютому 2023 року був одним із співавторів резолюції, у якій пропонувалося припинити фінансову та військову допомогу Україні (http://surl.li/gpumy). А у 2017 році Біггс був одним із республіканців, які закликали піти у відставку прокурора ФБР Роберта Мюллера, що розслідував втручання рф у вибори в США (http://surl.li/gpuoq).
Джеймс Девід Венс, сенатор від Огайо, причетний до розповсюдження російської пропаганди у її найстрашніших формах. Розслідування американських журналістів показало, що його фірма “Narya Capital” та безпосередньо сам Венс фінансують відео-сервіс Rumble. На цьому ресурсі, зокрема, з’явилося відео російських пропагандистів russia today із полоненими американськими волонтерами, яких росіяни побоями змусили говорити про те, що Україні вони допомагали через “західну пропаганду” (http://surl.li/gpusw). Крім того, у березні 2023 року на засіданні комітету Сенату Венс вимагав від авторів антиросійських санкцій довести їх ефективність (http://surl.li/gpuur).
Ми показали портрети лише п’яти із підписантів нашумілого листа до Джозефа Байдена. Для них цей документ – лише ще один із численних кроків на шляху підтримки рф. Але те ж саме можна сказати й про решту підписантів. Усі вони належать до трампістського крила Республіканської партії і поділяють спільні погляди, в тому числі щодо обмеження допомоги Україні.
ВИСНОВКИ
- Лист до Президента США із вимогою припинити допомогу Україні, якщо вона надається не на умовах “швидкого завершення” війни, є свідченням того, що рф відчайдушно прагне зафіксувати нинішні межі фронту.
- Підписанти листа у минулому вже неодноразово проявляли проросійську позицію, намагаючись протидіяти санкціям, розслідуванню у втручання в американські вибори, налагоджуючи “діалог” із росіянами із “позиції поваги” тощо. Тож цей документ – лише чергове підтвердження того, що трампістське крило Республіканської партії США послідовно підтримує рф.
Матеріал підготовлено ресурсом «Запорізький центр розслідувань» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації