//

Коронавірус дуже швидко мутує і це вкрай небезпечно? | Чому це МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні

Коронавірус дуже швидко мутує і це вкрай небезпечно? | Чому це МАНІПУЛЯЦІЯ

Ковід мутує дуже сильно і той ковід, що циркулює зараз — вже не той, що був весною”, каже популярний блогер-антивакцинатор та адвокат Сергій Гула у своєму відео, що відомий своїми часто маніпулятивними, а іноді фейковими заявами.

Що означає нова заява? Лише те, що адвокат не дуже знається на вірусології, що не дивно. Розбираємось, чому ця заява — маніпулятивна.

СПРОСТУВАННЯ

По-перше, джерело. Гула надає під відео “пруф” на дослідження.

Проте якщо піти за посиланням, то ми побачимо, що сайт, на якому розміщено дослідження — це препринт. Тобто це сайт, де розміщуються дослідження, які не пройшли жодної рецензії іншими науковцями.

Там можуть бути як і гарні дослідження, так і відверта маячня. І наводити такі роботи як доказ — неправильно. Далі Гула дивується тому, що вірус швидко мутує, цитуємо:

Є багато вірусологів та бактеріологів, які працюють над штамом коронавірусу і постійно його досліджують.

Один наш відомий науковець каже, що досліджує штам коронавірусу й от він працював сьогодні й вже побачив як штам цього коронавірусу мутував. За одну добу”

Невідомо, що це за науковець, але до його професійних якостей є питання, адже людина, яка займається вірусами має знати, що   вони мутують постійно.

Мутація вірусу — це не якась велика подія, це те, без чого важко уявити вірус. Особливо РНК вірус, до якого належить збудник SARS-Cov-2.

Вірусолог Вікторія Новіцька пояснює це так:

Реплікаційний цикл, тобто процес від потрапляння вірусної часточки у клітину до виходу нового покоління вірусних часточок (віріонів) з клітини становить близько 10 годин. 

Множимо це все на сотні тисяч вірусних частинок у відповідній кількості клітин і людей. 

І тоді уявляємо, що навіть за секунду відбуваються тисячі тисяч мутацій, та от, яка з них виявиться успішною і закріпиться, давши початок великій кількості нащадків, питання дуже відносне”.

Але при цьому є дослідження, які вказують на те, що коронавіруси мутують повільніше за інші РНК-віруси, йдеться в журналі Nature.

Дуже багато мутацій, які трапляються у вірусів, не мають якихось серйозних наслідків, адже не змінюють структуру протеїну вірусу.

Ті ж мутації, які впливають на протеїн, скоріше пошкодять сам вірус, ніж “покращать” його.

В дослідженні, які наводить Гула дійсно йдеться про нові варіанти вірусу, які ширяться Європою, проте наразі немає доказів того, що ці варіанти мають якісь значні відмінності.

Науковців наразі більше хвилює новий штам коронавірусу, який знайшли у норок в Данії.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) пояснює, що коли вірус переходить з людини на тварин або потім знову на людей, то саме тоді він може отримати унікальні мутації, що своєю чергою може заважати розробці вакцини.

Гула стверджує, що такі мутації можуть запобігти розробці вакцини, але даних таке заявляти поки немає.

ВИСНОВКИ:

 

Авторка: Наталія Бушковська

//
Exit mobile version