//

Кучму і Зеленського звинуватили в «зливі» економічної блокади Донбасу. Як це сталося і чому це неправда (поки що) – Без Брехні

Кучму і Зеленського звинуватили в «зливі» економічної блокади Донбасу. Як це сталося і чому це неправда (поки що)

В Мінську (Білорусь) 5 червня відбулось чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з питань врегулювання ситуації на Донбасі. Ця дипломатична зустріч відрізняється від попередніх тим, що українську сторону хоча знов і представляє Леонід Кучма, але вже від імені нового президента Україні Володимира Зеленського. Зокрема українська сторона представила перемовникам нову «дорожню карту» з врегулювання конфлікту на Донбасі. Цей документ не є публічним, проте засідання залишило після себе багато відгуків і коментарів стосовно того, що саме було запропоновано українською стороною.

Одним із питань, яке вже не перший рік обговорюється в Мінську, є питання зняття економічних санкцій України стосовно тимчасово непідконтрольних урядові територій Донбасу. Хоча сам Леонід Кучма назвав ці санкції не блокадою, а «тимчасово забороненим переміщенням вантажів через лінію дотику». Але про все по порядку.

Питання зняття блокади нібито зачепив саме Леонід Кучма, за що на адресу дипломата пролунала критика у стилі «зради». На Кучму і Зеленського, чию волю той сьогодні виконує.

Так, наприклад, п’ятий президент України Петро Порошенко 5 червня відгукнувся у Facebook на адресу Зеленського:

«Занепокоєний несподіваною новиною за підсумками засідання ТКГ у Мінську про нібито готовність України в односторонньому порядку скасувати економічні обмеження щодо ОРДЛО.

Нагадаю, що 15 березня 2017 року рішенням РНБО було призупинено економічні зв’язки з окупованими територіями як реакція на свавільне захоплення (експропріація або запровадження зовнішнього управління Москвою) українських державних та приватних підприємств, запровадження рубльової зони та російської податкової системи.

Що ж змінилося з того часу? З боку окупанта – нічогісінько. Виходить українська сторона стає на коліна, про що вже говорив Зеленський?

Ми ніколи не заперечували проти відновлення економічних зв’язків, але в чіткій відповідності до національних інтересів України, за умови виконання згаданого рішення РНБО, передусім, встановлення сталого і тривалого режиму припинення вогню, повернення захоплених державних і приватних підприємств їх українським власникам.

Вимагаю від президента Зеленського дати публічну відповідь, на якій підставі він дав такі директиви делегації України. Реалізація російського сценарію на Донбасі – це зрада національних інтересів нашої держави і пам`яті про тисячі українських патріотів, які загинули за свободу, суверенітет та територіальну цілісність України!

Що далі? Репарації з бюджету України на користь агресора? Автономія з правом вето на суверенні рішення держави, на курс до ЄС та НАТО?

Не дозволимо реалізувати російський сценарій врегулювання ситуації на Донбасі!»

З вище вказаного «вимальовуються» два основні тематичні меседжи, які закидають Кучмі і Зеленському як «зраду». Так це чи – з’ясували експерти «БезБ»

 

МЕСЕДЖ 1: Україна готова «в односторонньому порядку скасувати економічні обмеження щодо ОРДЛО».

МЕСЕДЖ 2: «Українська сторона стає на коліна» перед Росією і ОРДЛО

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Про те що, пропозиція надійшла саме від Леоніда Кучми, журналістам 5 червня повідомив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік.

«Пропозиція надійшла від пана Кучми і це підтримали учасники з ОРЛО і ОРДО. Це буде на розгляді в економічній підгрупі наступного разу», – цитує Сайдика «Інтерфакс-Україна».

Наступного дня, 6 червня, Мартін Сайдик сказав зовсім протилежне:

«Стосовно дискусії в ТКГ з економічних питань хочу відповісти, що вчора, відповідаючи на запитання журналістів про зняття так званої блокади, я торкнувся лише одного аспекту дуже комплексного та складного питання про зняття торговельних обмежень і відновлення економічних зв’язків України з тимчасово непідконтрольними їй ОРДО та ОРЛО. Насправді під час дискусії в ТКГ питання про зняття виключно самої блокади порушили представники ОРДО і ОРЛО і підтримала в загальній формі російська сторона», – йдеться в заяві Сайдіка, яку він зробив журналістам у четвер у Києві.

Сайдік пояснив, що причиною виниклого непорозуміння є те, що коли представники ОБСЄ в ТКГ вживають термін «блокада», то він в їхньому розумінні сприймається як «цей широкий комплекс вищезгаданих заходів, вжитих усіма сторонами конфлікту».

Спредпредставник ОБСЄ підкреслив, що в організації виступають за те, щоб сторони конфлікту звузили розрив між собою, в тому числі, відновивши економічні ситуацію, яка була до березня 2017 року».

Нагадаємо, що саме на початку березня 2017 року проросійські угрупування заявили про так звану «націоналізацію» українських підприємств на території Донбас, яка підконтрольна бойовикам «Л-ДНР». Поступово ці підприємства стають частиною «Внешторгсевриса», який зареєстровано у невизнаній Південній Осетії.

З українського боку 15 березня 2017 року офіційно на державному рівні були задіяні «заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України». Таке рішення було прийнято Радою нацбезпеки України.

А як прокоментував заяви Сайдика Леонід Кучма?

Під час прес-конференції в Києві 6 червня він, як уже повідомлялося, підкреслив, що Україна проводить не блокаду, а тимчасові обмежувальні дії. Також він наголосив, що саме російська сторона з представниками «Л-ДНР» підіймають питання економічних взаємовідносин.

«Це питання виникає кожен раз в контактній групі, з боку тієї сторони. Але ми чітко заявляємо – рух має бути двостороннім. Якщо ви під час цієї заборони руху націоналізували всі українські підприємства, то ви спочатку дайте нам відповідь – коли ви збираєтеся їх повертати», – сказав глава української делегації.

 

Автор: Аліна Хованська

//
Exit mobile version