//

Китайські мобільні оператори втратили з початку року 20 мільойнів абонентів – вони померли від COVID-19. МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні

Китайські мобільні оператори втратили з початку року 20 мільойнів абонентів – вони померли від COVID-19. МАНІПУЛЯЦІЯ

Конспірологія з приводу можливого замовчування в тих чи інших країнах реальної кількості інфікованих і померлих від коронавірусу гуляє мережею чи не з початку пандемії. Особлива увага до Китаю, як країни (принаймні так вважається на поточний момент) де з’явився COVID-19. Поширювачі «жахливої новини», що час від часу знову спливає у мережі, про 20 мільйонів померлих китайських громадян знайшли начебто фактологічне «підґрунтя» – на таку ж кількість абонентів з початку 2020 року у Піднебесній зменшилася кількість користувачів мобільного зв’язку. Проводиться паралель – абоненти зникли – значить померли! І це замовчується! Катастрофа, всесвітня змова! Та насправді, все далеко не так.

 ВЕРДИКТ. МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕКРЕВІРКА

Перший удар по конспірології – дані ніхто не замовчує

Відкритість даних – важливий момент у руйнуванні «секретної версії». Три найбільших оператора Китаю – China Mobile, China Unicom та China Telecom з початку року оприлюднили дані про кількість своїх абонентів. Всі констатували зменшення чисельності користувачів за період січень-лютий 2020:

Тобто, загальне зменшення – більш ніж на 15 мільйонів.

Ще більш глибоку статистику, щодо динаміки змін обсягу абонентів широкому загалу надає постійно і Міністерство промисловості та інформаційних технологій КНР – тобто державна структура, яка за конспірологічною версією мала б ці дані приховувати. Так за звітами міністерства з грудня 2019 року по лютий 2020 року  дійсно кількість користувачів мобільного зв’язку зменшилася трохи більше ніж на 21 мільйон – з 1,60 млрд до 1,579 млрд. Проте, це ніяким чином не говорить на користь конспірології і замовчування.

Другий удар по конспірології – ми самі в шоці, але є вперта статистика

Звичайно, головним тригером зменшення кількості абонентів стало загрозливе поширення коронавірусу у Китаї з грудня 2019 року по березень 2020-го. Але що саме відбувалося? На поточний момент обговорюється і аналізується декілька можливих причин, кумулятивний ефект яких і призвів до дивної ситуації кількістю абонентів. Ми зібрали основні з них:

– запровадження у Китаї системи переносу номера при переході від одного оператора до іншого і як наслідок – зменшення кількості номерів;

– в умовах ускладнення економічної ситуації чимало користувачів відмовилися від користування одним або двома номерами, які раніше застосовувалися окремо для побутових дзвінків, а окремо для ділових. Аналогічна ситуація і у бізнес-сфері – банкрутство підприємств або значне скорочення їх фінансових можливостей та зменшення (чи відмова) в результаті цього від корпоративної телефонії. Ці причини озвучив представник Міністерства промисловості та інформаційних технологій на прес-конференції 25 березня поточного року;

– кожен громадянин Китаю проходить реєстрацію при отриманні номера, але може мати не більше 5 номерів. Чимало китайців мали декілька «зайвих» номерів, які «здавали в оренду» – вони використовувалися у мережі для створення штучних акаунтів. Ті у свою черго, застосовувалися дуже часто у рекламних, промо компаніях та заходах – для розкрутки і просування брендів, акцій, товарів, банальної накрутки лайків, переглядів тощо. Про це повідомляє англомовний додаток китайськомовного the Hong Kong Economic Journal, видання Ejinsight. У Китаї такі номери-акаунти називають «водяною армією». Це підтверджується тим фактом, що станом на кінець минулого року у трьох основних операторів зв’язку КНР було 1,6 мільярда абонентів, що на 45% більше, ніж доросле населення країни – 1,1 мільярда чоловік. В наслідок поширення вірусу, після швидкого «згортання» ринків, потреба у значній кількості «водяних» абонентів відпала і вони були відключені.

Остаточна оцінка ситуації буде дана після відновлення повністю ділової активності у Китаї, з якою здебільшого і пов’язують нехарактерні коливання обсягу мобільних абонентів. На поточний же момент, конспіролонічні тлумачення про 21 млн «зниклих» абонентів – маніпуляціями.

 

Автор. Олександр Гороховський

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”

//
Exit mobile version