//

Лікарі тримаються тільки на допомозі меценатів, а 65 млрд бюджетних коштів пішли на дороги та серіали | МАНІПУЛЯЦІЯ від Геращенко

«Це ненормально, коли лікарі тримаються на допомозі меценатів, а 65 мільярдів пішли не тільки на дороги, а й на серіали», – так в ефірі програми «Право на владу» ( з 1 год 53 хв) про політику боротьби з коронавірусом в Україні висловилася співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Ми перевірили слова політикині на правдивість.

ПЕРЕВІРКА

Ірина Геращенко не називає, про які саме кошти йдеться. Проте, очевидно, що вона має на увазі так званий «коронавірусний фонд».

Нагадаємо, 13 квітня 2020 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про держбюджет на 2020 рік, згідно з якими було створено спеціальний «Фонд боротьби із хворобою COVID-19 та його наслідками», об’ємом 64,7 млрд грн. Цей фонд був створений тимчасово (на період дії карантину) для фінансування додаткових видатків на охорону здоров’я та соціальних видатків, безпосередньо пов’язаних з епідемією.

Це ті самі 65 мільярдів, про які каже Геращенко.

Станом на 23 жовтня 2020 року, за даними Міністерства фінансів України, з Фонду боротьби проти коронавірусу витратили 52% коштів. Загалом профінансували 5 сфер:

Зазначається, що на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень витрачено 21 млн грн (виділено 100 млн грн); на забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлю засобів індивідуального захисту для медичних працівників витрачено 624 млн грн з передбачених 2,9 млрд грн.

На субвенцію місцевим бюджетам для забезпечення лікарень киснем спрямовано 571 млн грн.

Також на підвищення надбавок і доплат медичним працівникам витрачено 2,7 млрд грн з передбачених 6 млрд грн.

Як видно, зі звіту, справді, більшу частину коштів – 35 мільярдів – віддали на будівництво та ремонт доріг. Проте і на сферу охорони здоров’я кошти також були спрямовані.

Щодо сералів, про які говорить Геращенко, то 28 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проєкт постанови «Про внесення змін до пункту 9 Порядку використання коштів для здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-Co V-2».

Документ, зокрема, дозволяє використовувати бюджетні кошти на покриття витрат на реалізацію окремих періодів виробництва телевізійних серіалів патріотичного спрямування. Йдеться про суму у розмірі 100 млн. гривень.

ВИСНОВКИ:

Авторка Світлана Величко

//
Exit mobile version