//

Маніпуляції навколо зниклого триколора над Херсонською ОДА – Без Брехні

Маніпуляції навколо зниклого триколора над Херсонською ОДА

Сьогодні вранці Юрій Соболевський поширив фото будівлі  Херсонської ОДА, на якій не було російського прапора. Фото сьогоднішнє. Ця новина швидко стала сенсацією, почали лунати припущення, що можливо слідом за посіпаками окупантів, які тікають ось уже два тижні, втекли і окупаційні війська. Заперечувати цю версію кинулися одразу кілька російських “воєнкорів”, які зараз пасуться в Херсоні в очікуванні “звірств ВСУ під час наступу на Херсон”. 

 

Так такий собі Коц швидко проїхався містом і зняв викривальне відео, що прапор знято лише над ОДА, а на інших будівлях типу навчальних закладів і міськвиконкому він ще є. Тобто пропагандисти переконували, нібито окупаційна влада на місці, зникнення прапора над ОДА – лише незрозуміла несподіванка.

Та буквально за годину версію довелося міняти після маніпулятивної заяви Стремоусова. Зрадник пояснив, що насправді “адміністрація області” була перенесена до Генічеська ще минулого тижня. Тобто нібито саме тому прапор було знято. 

Але далі Стремоусов заперечив сам собі, заявивши, що в будівлі ОДА окупаційна адміністрація ніколи й не сиділа, вона розміщалася в іншій будівлі. І це правда – окупанти засідали в захопленій будівлі суду, аж поки туди не навідався HIMARS. А будівля ОДА не використовувалася, “стояла законсервованою”. Тут і полягає суперечність: якщо в цій будівлі не розміщався окупаційний “уряд Херсонської області”, який виїхав, а прапор собі висів над закритою будівлею, то чому його зняли саме зараз – після втечі колаборантів? Може бути щось одне: або адміністрація виїхала і тому зняли прапор, або адміністрації й не було і тому прапор нічого не значив на цій будівлі. 

Росіяни цією суперечністю не заморочувалися і рознесли по всім центральним ЗМІ, що зрада скасовується, он є ще триколор на університеті.

 

Українські ж діячі теж по різному відреагували на цю подію

Секретар РНБО Данілов туманно пояснив, що триколори завжди зникають перед наступом українських військ,  так, мовляв, було в Ізюмі та Куп’янську. Це росіяни нібито готуються до втечі.

Зовсім іншої думки щодо цього військові. Так речниця ОК “Південь” пані Гуменюк стверджує, що наразі росіяни проводять низку заходів, які імітують нібито відступ з правобережжя Херсонщини:

Між тим головна ціль ворога – введення в оману та створення потрібних наративів.

Зняття триколору створює враження, нібито населений пункт залишений. Але ЗСУ бачить явну підготовку до вуличних боїв: те, як армія рф розташовує свої підрозділи, свідчить саме про це.

Зокрема, у Херсоні заведені регулярні частини противника, стверджує Гуменюк. Росіяни перевдягаються у цивільний одяг, розселяються у покинуті квартири. Все це – підготовка до певного способу оборони обласного центру, який вигадало російське командування.

Таким чином воєнкори та Стрємоусов, не порадившись з окупантами, кинулися заперечувати “втечу прапора”, а російські війська насправді і створюють таке враження, щоб заманити в нібито покинуте місто.

 

//
Exit mobile version