Наш народ після перемоги дуже щедрий: якщо наш виконавець переміг, то давайте друге місце віддамо друзям. Саме тому зараз несеться сварка соцмережами, бо українське журі дало братній Польщі нуль балів.
Ми не оцінюємо професіоналізм виконавців та журі, а лише наводимо логічні суперечності в аргументах
Аргументи глядачів
Меседж 1: Калуш заслужено перемогли
Українці згодні, що глядачі та журі інших країн вірно оцінили художню, артистичну та вокальну складову виступу представника України. Це неполітичний, а творчий конкурс і нам не віддали перемогу з жалю, солідарності, задля підтримки.
Меседж 2: Наше журі повинно було віддати полякам всі бали
Ті ж самі українські глядачі, які підтримують професіональну оцінку Калуш Оркестра, вимагають від журі віддати Польщі бали на знак вдячності за допомогу українському народу, а не як оцінку виконавця. І не бачать в цьому суперечності та приниження художніх здібностей польського виконавця.
Меседж 3: Голосування глядачів для голосування серцем
Саме голосування глядачів дає можливість проголосувати не зважаючи на об’єктивну художню якість номеру. Глядачі часто голосують за сусідів, з солідарності з якоюсь дружньою країною або щоб не дати перемогти «ворогам». Того самого вони очікують від своїх друзів чи сусідів. І глядачі з України віддячили Польщі за її підтримку, віддавши 12 балів.
Аргументи журі
Меседж 4: Пояснення голови журі
Голова журі Лисиця зазначив, що вдячний Польщі за її допомогу та підтримку, але голосування було неупередженим і всі країни отримали оцінки, на які на думку суддів заслужили. Яке місце Польщі віддав особисто він – не повідомив, пославшись на юридичну відповідальність за розголошення.
Меседж 5: Брехня від Ірини Федишин
Ірина Федишин вирішила виправдовуватися і показала, всупереч правилам, свій листок рейтингового оцінювання. В пості вона зазначила що віддала Польщі 10 балів і не розуміє, як так вийшло в сумі від усіх членів журі 0. Проте в попередньому пості Ірина вказує, що віддала перше місце Британії, а 10 – Польщі.
Тут і криється маніпуляція артистки.
Оцінювання відбувається наступним чином.
На генеральній репетиції перед фіналом журі виставляє рейтингові місця для учасників. Рейтинг – від 1 до 24. Рейтингові бали сумуються і виводиться середнє арифметичне.
Якщо країна входить у першу десятку в рейтингу, то їй нараховуються відповідні бали, 12 за перше місце, 11 за друге і так далі у порядку спадання. Як бачимо, Польща посіла 11 місце в рейтингу українського журі, тому не отримала жодного балу для загального голосування.
Меседж 6: Маніпуляція від Андрія Капраля
Прикметно, що непрохідні Арменія (20 місце у фіналі) та Азербайджан (16 місце) отримали від Федишин та Капраля вищі бали аніж Польща. Це забезпечило їм 6 та 9 місця в українському рейтингу, і 5 та 2 бали в загальному голосуванні. Польща ж посіла 12 місце у фіналі.
До того ж Андрій Капраль стверджує, ще не знає, як обробляються бали, але вправно синхронно з іншими членами журі вивів на перше місце і дав 12 балів другу-Британії і так само одностайно «втопив» конкурента Іспанію, визначивши їй 24 місце в своєму рейтингу і нуль балів відповідно. Між тим Іспанія посіла третє місце на конкурсі, поступившись лише 7 балами Великій Британії. Тобто тут Андрій знав як рахують бали і підіграв Британії, тоді де ж професіонал неполітик, чи слух та смак зрадили професіоналу і від не розчув вдалу пісню.
Отже, ми маємо маніпуляції з обох боків:
- люди хотіли віддячити Польщі за допомогу не зважаючи на вокальні та артистичні якості номеру
- журі оцінило польського виконавця суворо професійно, на рівні з іншими країнами, а не по сусідському
- водночас журі явно не з професійних переконань підігравало в голосуванні іншим країнам там де треба було для перемоги
- бали, що були віддані українським журі деяким учасникам-аутсайдерам могли потрапити Польщі
- виправдання членів журі не витримують критики, тому що містять неправду та маніпуляції