//

Маніпуляція і неправда пропаганди про те, що «юань наздоганяє долар» і стає другою валютою у світі – Без Брехні

Маніпуляція і неправда пропаганди про те, що «юань наздоганяє долар» і стає другою валютою у світі

«Новий економічний лад», не менше: російська пропаганда знайшла одну цифру, із якої робить чергові глибокі висновки про зміни у світовій фінансовій системі. І, звісно, маніпулює по-чорному. Що призвело до такого збудження пропагандистів та їх читачів – дізнавайтеся далі.

 

«Друга головна валюта у світовій торгівлі через SWIFT» – такий титул надало видання «РІА Новості» юаню. Проаналізувавши дані міжнародної системи для фінансових операцій, пропагандисти побачили, що у вересні частка китайської валюти у торгівлі зросла до свого максимального значення і стала навіть більшою, ніж у євро.

Аби довершити враження, що Захід втрачає позиції у світовій торгівлі, РІА «Новості» ще й натякає, що і сама система SWIFT уже не та:

«Несколько лет назад SWIFT была основной системой для обработки платежей – через нее проходили почти все банковские операции в мире. Однако в 2014 году, когда западные страны впервые пригрозили отключить Россию от системы, стали создаваться альтернативы. В России это Система передачи финансовых сообщений, в Китае – Система трансграничных межбанковских платежей. Есть собственная система для переводов и в Индии» (мовою оригіналу).

Щоправда, порівнювати обсяги операцій, які проводяться через SWIFT та через її «альтернативи», пропагандисти не стали. Так само, як забули вказати, що, наприклад, протягом 2022 року, попри намагання росії використовувати альтернативні системи, загальні обсяги платежів через SWIFT зростали.

Так чи інакше, новина про «другу світову валюту» спричинила неабиякий ажіотаж серед Z-патріотів – її почали цитувати у різнокаліберних телеграм-каналах, а зараз активно публікують у бот-мережі ВКонтактє із тегом «Юань Догоняет Доллар» або заголовками типу «Юань задавил евро» (мовою оригіналу). Цікаво, що деякі боти, яких використали для просування новини, мають українські імена.

Щоправда, не всі росіяни зрозуміли, у чому їх велике щастя від зростання юаню: під новинами зустрічаються коментарі із запитаннями, як почуває себе в цих умовах рубль, чому він не на першому місці, як обіцяв путін, і чи не час вже переходити на юані?

А що ж насправді? А насправді доля юаня у розрахунках через SWIFT і дійсно зросла до рекорду – от тільки цей рекорд складає аж 5,8% від загального обсягу усіх операцій. Частка доллара ж, який юань нібито «наздоганяє», – «лише якихось» 84%. Тож до «другої валюти світу у SWIFT» китайській грошовій одиниці поки далеченько. Чергову велику перемогу надули із нічого.

ВИСНОВКИ

Пропаганда продовжує створювати для своїх читачів ілюзію «багатополярного світу», у якому Захід не є однозначним лідером. Для цього використовують найменші приводи – наприклад, зростання на 1% частки юаню у торгівлі через SWIFT, створюючі маніпулятивні заголовки про «другу світову валюту».

Росіян продовжують методично привчати до думки, що успіхи Китаю дорівнюють успіхам росії. Для значної частини аудиторії цей принцип працює – неважливо, хто «дошкулив» Заходу, аби дошкулили. Втім, з’являються й ті, хто ставить запитання, як це зробить кращим життя в росіян?

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань”

//
Exit mobile version