//

Маніпуляція кремлівської пропаганди про «щедру пропозицію» Україні від росії по закінченню війни – Без Брехні

Маніпуляція кремлівської пропаганди про «щедру пропозицію» Україні від росії по закінченню війни

На тлі карколомних подій з боку ЗСУ у Курській області, російська пропаганда, почала активно розкручувати меседж про те, що таким діями Україна втратила «останній шанс» на «мирне врегулювання конфлікту» і перемовини. І такі заяви винесені на найвищий міжнародний рівень – заступник представника місії РФ в ООН дмитро полянський днями на засіданні організації завив, що «в июне Россия выступила со «щедрым предложением» по переговорам, но «режим Зеленского избрал эскалацию». Також він додав, що «Украина горько пожалеет о вылазке в Курскую область».

Погрози кремля ми вже неодноразово чули. А от з приводу «щедрого предложения» – варто розібрратися, бо це відверта маніпуляція.

 

Напередодні українського мирного Саміту у Швейцарії, а саме 14 червня – це було зроблено напередодні заходу навмисно, – так званий президент рф путін назвав умови, за яких він начебто готовий припинити вогонь і почати мирні переговори.

Умови, які озвучив Путін, стосувалися наступного:

– «відведення українських військ з територій Херсонської, Запорізької, Донецької і Луганської областей»,

– «відмова України від вступу до НАТО,

оголошення нейтрального, позаблокового і без’ядерного статусу країни.

Умовами ймовірного мирного договору путін назвав міжнародне визнання окупації Криму та територій чотирьох областей України. Також у процесі мирного врегулювання, на думку президента Росії, країни Заходу мають скасувати всі санкції, що запровадили проти Москви.

Така от «щедра» пропозиція. Проте, варто проаналізувати пропозицію не стільки емоційно, скільки фактологічно.

Для цього слід згадати вимоги, які росія висунула Україні на початку війни 24 лютого 2022 року. Вони були оформлені рф у цілі так званої «сво». Росія тоді вимагала:

– нейтралітет України та відмова від майбутнього вступу до НАТО;
– демілітаризація та взаємне надання гарантій безпеки за австрійською моделлю;
– «денацифікація»;
– скасування «перешкод» для широкого вживання російської мови;
– визнання так званих «ДНР» та «ЛНР»;
– визнання анексованого Криму територією росії.

Як бачимо, вимоги на початку війни та пункти мирного «щедрого плану» – тотожні в основних положеннях. Більше того, у «щедрій пропозиції» Україні фактично пропонується відмовитися від чотирьох областей.

Тож, фактично росія ніяким чином не пом’якшила свою позицію від початку війни, а заяви про «щедру пропозицію» – відверта маніпуляція, винесена на рівень ООН.  

 

 

//
Exit mobile version