//

Маніпуляція, ніби Зеленського не захотіли слухати в парламенті Швейцарії – Без Брехні

Маніпуляція, ніби Зеленського не захотіли слухати в парламенті Швейцарії

В мережі поширюють пост російською мовою, де стверджується, ніби в парламенті Швейцарії виступ Зеленського транслювали під час обідньої перерви і депутати проігнорували його. Як доказ показують фото з пустими рядами в залі парламенту на фоні екрану з виступом Володимира Зеленського.

В іншій інтрепритації виступ Зеленського демонстративно проігнорувала найбільша партія парламенту, яка виступає проти підтримки України.

 

Це маніпуляція. Пропагандисти взяли правдиві факти, але зробили з них маніпулятивні висновки

Правдою є те, що Володимир Зеленський  виступав перед парламентом Швейцарії в обідню перерву, і справді депутати не були зобов’язані бути присутніми в цей момент у залі.

Також правдою є те, що правом бути відсутніми у залі скористалися депутати Національно-консервативної народної партії, яка виступає за дотримання принципів нейтралітету у всій зовнішній політиці Швейцарії, включаючи війну в Україні.

Лідер фракції Томас Ескі заявив, що Швейцарія надто сильно стала на бік України з появою Зеленського і тим самим поставила під загрозу свій нейтралітет.

І саме фото порожніх місць цієї партії поширили маніпулятори.

Маніпуляція ж полягає в наступному:

Лише одна фракція була відсутня під час виступу Зеленського. Чисельність цієї фракції – 53 людини, в той час коди усього парламенту 200. Інші депутати не пішли на обідню перерву і залишилися послухати звернення президента України. Це видно на фото усього залу парламенту в момент виступу: порожній лише сектор Народнлі партії.

 

Щодо “антиукраїнської” позиції партії, то по-перше, вони не проти України, а дбають за свій нейтральний статус (який нібито їм дасть захист від ніпотетичного нападу Росії). А по-друге, така позиція не є домінуючою у парламенті. До прикладу, голова Ради кантонів Бріжит Хаберлі-Коллер заявила після виступу Зеленського: «Навіть нейтральна держава має право навіть обов’язок відстоювати свої фундаментальні цінності, такі як демократія, верховенство закону і права людини. Швейцарія стоїть на боці міжнародного права і тому підтримує суверенітет та територіальну цілісність України».

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору”

//
Exit mobile version