//

Маніпуляція про те, що Україна програла в Гаазі судові позови проти Росії – Без Брехні

Маніпуляція про те, що Україна програла в Гаазі судові позови проти Росії

31 січня в Гаазі відбувся Міжнародний суд ООН, який оголосив рішення у справі за позовом України про фінансування Росією тероризму та про порушення росіянами Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації. http://surl.li/qflpv

Засідання транслювали у прямому ефірі. http://surl.li/qflxj

Відразу за рішенням суду в російських телеграм-каналах та медіа з’явилися публікації про «зраду від західних партнерів» і те, що «Україна програла судові позови проти Росії». Далі розбираємо маніпуляцію російської пропаганди щодо рішення Міжнародного суду ООН.

 

МЕСЕДЖ 1 ( мовою оригіналу): «Международный суд ООН отклонил большинство претензий Украины к РФ по конвенции о расовой дискриминации. Такое решение было принято по иску Киева, который обвинял Москву «в поддержке вооруженных сепаратистов на Донбассе и нарушении прав этнических меньшинств в Крыму».

Перший позов проти Росії Україна подала до Міжнародного суду ООН 16 січня 2017 року. Він складався з двох частин: порушення Росією Конвенції про заборону фінансування тероризму на Донеччині та Луганщині та порушення Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у Криму у 2014-2015 роках. http://surl.li/qflvd

31 січня Міжнародний суд ООН частково задовольнив позов України і визнав Росію винною в порушенні окремих статей обох міжнародних конвенцій. http://surl.li/qflxy

Зокрема, суд встановив, що росія не розслідувала факти фінансування тероризму на сході України і зруйнувала україномовну освіту в Криму. До того ж, як повідомив посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич, Росія була визнана винною у порушенні наказу про тимчасові заходи, зокрема не скасувавши заборону національного представницького органу «Меджліс» кримськотатарського народу , а також погіршивши спір шляхом «визнання незалежності» ДНР і ЛНР, що є окремим порушенням міжнародного права. http://surl.li/qeunv

 

МЕСЕДЖ 2 ( мовою оригіналу): «Суд также отверг большинство обвинений Украины против России в финансировании терроризма. Киевский режим не смог доказать ни одного факта о расовой дискриминации крымских татар и украинцев в Крыму. Ввиду этого, Украине отказано в выплате, ранее запрашиваемых, компенсаций».

У першій частині свого позову Україна попросила суд визнати, що РФ потурала передачі коштів, зброї, техніки незаконним збройним формуванням у східних областях України у 2014 році та навчанню бойовиків цих угрупувань.

Своїм рішення Міжнародний суд ООН визнав, що РФ не виконала зобов’язань із розслідування випадків фінансування тероризму представників угруповань «ДНР» та «ЛНР», про які неодноразово заявляла українська сторона.

Відхилення решти претензій було пов’язано, зокрема, з розбіжностями у тлумаченні Конвенції. Так, Україна звинувачувала Росію у «постачанні коштів, у тому числі наданні зброї та навчанні в натуральній формі, незаконним збройним формуванням». Судді на це зазначили, що під фінансуванням у Конвенції мається на увазі лише грошові активи.

Українська сторона зазначала, що дії Росії призвели, зокрема, до збиття малазійського боїнга та до загибелі й поранення людей внаслідок обстрілів на блокпосту біля Волновахи, у Маріуполі та Краматорську та від вибухів у Харкові. За ці трагічні випадки Україна вимагала від Росії компенсацій.

Погодивши лише процесуальне порушення Росії, суд ООН відхилив вимоги України компенсувати ту шкоду, що завдали незаконні збройні формування.

Тут варто зазначити, що Міжнародний суд ООН не має власних слідчих органів. Сторони справи мають самі надати суддям усі докази своїх звинувачень чи спростувань. Оскільки Україна не має доступу до окупованих територій та часто не може зібрати прямі докази, у матеріалах справи вона посилалася на доповіді та дослідження міжнародних установ та організацій.

У другій частині позову 2017 року українська сторона заявила, що Росія розгорнула репресії проти кримських татар та українців в Криму, чим порушила норми Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Суд погодився з тим, що Росія порушила Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, коли обмежила мешканців окупованого Криму в можливості навчатися українською мовою.

ВИСНОВКИ

Отож, Україна не програла суди в Гаазі, як стверджують пропагандисти. Її позов було частково задоволено, а РФ вперше була визнана порушником міжнародного права.

При цьому рішення Міжнародного суду ООН – обов’язкові для всіх держав-членів та мають вищу юридичну силу, ніж резолюції Генеральної асамблеї, багато з яких вже ухвалювалися на користь України раніше.

Попри те, що суд за формальними ознаками відхилив низку звинувачень проти РФ та не призначив відшкодування, це все одно історична перемога України в юридичній сфері. Посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич наголосив, що рішення Міжнародного суду ООН – це перемога, адже за кожною з двох конвенцій було встановлено порушення з боку Росії. http://surl.li/qeuqo

Додамо, що у практиці Міжнародного суду ООН не всі позовні вимоги сторін задовольняються. Це звичайна юридична практика, а не «зрада західних партнерів».

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

 

//
Exit mobile version