//

Маніпуляція росіян про підвищення цін на продукти в США через війну в Україні – Без Брехні

Маніпуляція росіян про підвищення цін на продукти в США через війну в Україні

Російські телеграм-канали радіють, що в США подорожчали яйця. І брешуть, що це через війну в Україні. Посилаються на статтю від шанованого WSJ з голосною назвою “Щоб заощадити гроші, можливо, вам варто пропустити сніданок”.
Одні фейкарі написали, що ціни на яйця виросли на 70% саме через антиросійські санкції, інші що і в подорожчанні апельсинового соку автор статті звинувачує війну в Україні.  

Війна в Україні справді згадується в статті, навіть двічі. На початку, серед факторів, які вплинули на різке підвищення цін на деякі продукти. Автор озвучує, що це були:

Але в тексті детально розкриваються лише перші дві причини подорожчання. Так ціни на яйця у США зросли на 8,5% у січні порівняно з попереднім місяцем та на 70,1% за минулий рік, що є найвищим річним показником з 1973 року. Це сталося тому, що за минулий рік від грипу загинуло понад 43 мільйонів курей-несучок. Спалахи були з лютого по червень та потім з вересня. На відновлення популяції потрібен час, але вже в останній тиждень 2022 року ціни на яйця почали знижуватися.

Переконатися в цьому можна на діаграмі з офіційного сайту Міністерства сільського господарства США. Така глобальна епідемія уже була в 2015 році, тоді теж було підвищення цін. Тобто війна в Україні, антиросійські санкції чи російський вплив тут явно ні до чого.

Ціни на апельсиновий сік зросли через те, що у Флориді цьогоріч найменший урожай майже за 90 років через заморозки, також вплинули два урагани та хвороба цитрусових, яка спустошує їхні гаї. 

Автор припускає, що війна, вірніше перебої з постачанням зерна з України, вплинули на ціну на сухі сніданки: “ціни в цій категорії за рік зросли на 15%, частково через високі світові ціни на зерно внаслідок перебоїв, пов’язаних з війною в Україні”. 

Оце його “частково” маж дуже уявний зв’язок з Україною. Адже відсоток України на загальному ринку виробництва зерна складає лише 2-5%. А ключовими напрямками відвантаження українських зернових цьогоріч є Румунія (як посередник), Китай, Туреччина (посередник), Іспанія, Польща (посередник), Єгипет, Угорщина (посередник), а доля США складає якісь соті відсотка. Так, цього року експорт до США майже припинився, але і минулого року він був чисто символічним 1,7 млн доларів з 12 млрд з усього експорту.

Тобто не робили і не роблять у США сухі сніданки з української продукції. Отже, і санкції тут ні до чого. Як би росіянам не хотілося уявляти, що це вони своєю війною вже і США змушують голодувати, але це не так. Найбільший довоєнний покупець, Китай, справді недоотримав половину об’єму зернових через напад росії на Україну, але й там голоду не сталося.


А ось кава та бекон навпаки — подешевшали в США, то це мало б означати, що війна росії має позитивний вплив. Та чомусь такий висновок у свої заголовки роспропагандисти не винесли.
Висновок: росіяни будь-які згадки про погіршення рівня життя у світі використовують, щоб переконати, що європейці чи американці страждають через “безглузді” санкції проти росії.

//
Exit mobile version