Російська пропаганда продовжує активно дискредитувати заходи української держави з мобілізації до лав Збройних сил України. Яких тільки фейків та нісенітниць ми не чули за останній час. Проте, як це часто буває, пропагандисти беруть частину правди, рясно зрошують її маніпуляціями і в результаті маємо перекручення та перебріхування. Так сталося і цього разу із маніпуляцією топ-пропагандистки скабєєвої з приводу того, що до ЗСУ мобілізують геймерів та кіберспортсменів.
Основою для маніпуляції став мотиваційний мобілізаційний ролик. Аби скабєєва, або її недоредактори хоч трохи поцікавилися короткої історією питання, то з’ясували, що ролик, який вони використали для маніпулятивного вкиду – є одним із низки аналогічних, які були розроблені в рамках Інформаційної компанії «Мобілізація». http://surl.li/lirjb
Ролик, змістом якого маніпулює пропагандистка, побудований на аналогіях між кадрами з ігор військового характеру та сценарію і реальними кадрами навчання солдатів ЗСУ та кадрів з поля бою.
Одразу слід наголосити, що у ролику ні в якому разі не отожнюються реальні бойові дії з віртуальними. Просто робиться аналогія. І в кінці ролику йде заклик про те, що – «Ти вже не дитина. Ігри закінчилися. Вступай до лав ЗСУ».
Таких роликів в рамках програми розроблені десятки. Вони мають різні сюжети, концепцію, показують людей різних професій, яких мотивують втупити до Збройних сил України. Жоден з роликів не направлений на мобілізацію людей конкретної професії – пекарів, чи вчителів, чи геймерів.
Ролики програми направлені на різних за професіями і віком людей. Головна мета програми – допомогти цивільним чоловікам подолати цілком зрозумілий і природній страх перед війної та встати на захист Батьківщини у важкий для неї час.
ВИСНОВОК
- Тож, пропагандисти, як завжди перекрутили реальний зміст реально існуючої інформації.
- Ролик з людьми, які грають у комп’ютерні ігри фейкороби взяли для маніпуляції не просто так. Бо як правили, геймери та кіберспортсмени – це молоді люди. І щоб відлякнути саме цю аудиторію пропагандисти і перекрутили зміст відео.