//

Маніпуляція від ТСН. Як телеканал вводить в оману глядачів некоректними порадами про харчування – Без Брехні

Маніпуляція від ТСН. Як телеканал вводить в оману глядачів некоректними порадами про харчування

ТСН… вражає! Знову. Невіглаством та суперечливістю своїх публікацій. Нещодавно медіа випустило новину про шкідливість кави з молоком. «Серйозно підірве здоров’я — чому не можна пити каву з молоком», – кричить гучний заголовок: http://surl.li/fozqn. Проте чи дійсно це так, і чи варто тепер відмовитись від улюбленого лате? Ні та ні. Пояснюємо чому.

 

МОЛОКО ТА КОФЕЇН

В ТСН почали зі старого та доброго міфу про те, що молоко нейтралізує кофеїн. Це не зовсім так. Як пояснює дієтологиня Людмила Лакуста, молоко не нейтралізує кофеїн, проте може пом’якшити його дію для тих людей, які погано його метаболізують (засвоюють).

Проте дійсно дивні страшилки йдуть далі. Однією з головних «небезпек» кави з молоком, журналісти вважають калорійність молока. Насправді молоко, особливо, якщо ми кажемо про молоко з крамниці — не дуже калорійний продукт. Столова ложка цільного молока — це 9 калорій: http://surl.li/fpbcu

Перебрати з калоріями можна, якщо лити молоко у великих кількостях. Але навіть стакан молока жирністю 2% – це 122 калорії: http://surl.li/fpbdo

А ще дивно те, що замість молока, ТСН рекомендує використовувати «якісні вершки». Проте калорійність вершків — це 51 калорії в 1 ст. л – тобто у рази більше молока: http://surl.li/fpbcu.

А як щодо небезпеки для шлунку, нирок, печінки? Як пояснює дієтологиня Людмила Лакусти, ці міфи пішли від цілого руху «проти молочки». Люди вірять в те, що молочні продукти чи не всім можуть завдати шкоди, спричинити різноманітні запалення тощо. Проте, немає жодних чітких наукових доказів, що молоко може бути аж таким шкідливим.

«В деяких випадках навіть люди з частковою непереносністю молочних продуктів можуть за бажанням випити трохи молока. Молоко не містить в собі дуже високої кількості білка, щоб нашкодити ниркам, якщо додати трохи в каву. Повним протипоказом може бути алергія або повна непереносність молока, але як правило, людина знає про це і в неї навіть не виникне питання, вживати каву «з» чи «без» молока», — каже Людмила Лакуста.

ЖИРНІСТЬ МОЛОКА

«Якщо говорити про те, як пити каву, щоб не зашкодити здоров’ю, то тут все доволі просто. Каву з молоком краще пити вдома, а не в кафе. По-перше, вдома ви можете використовувати якісні вершки, а не звичайне молоко. По-друге, ви завжди можете додати знежирений продукт», — пише ТСН

І тут стає незрозуміло. Чи дійсно молоко таке страшне, що «серйозно підірве здоров’я, як йдеться в заголовку» чи то помірно таки можна? Але тут хочемо звернути увагу на слово «знежирене». Знежирені молочні продукти не є обов’язковим для здорового харчування вибором.

Цілком достатньо обирати молоко з невисоким відсотком жирності, наприклад, молоко  2-2.5% жирності, яке прекрасно збивається і має всі необхідні поживні речовини, каже дієтологиня. Хоча суперечки, чи є жирне молоко геть шкідливим — досі тривають в науковій спільності.

При помірному споживанні та якщо немає протипоказань,  молочні продукти — це корисно та смачно.

Єдина корисна порада в матеріалі — не ставитись до апетитного лате, як до напою. Це дійсно цілком самостійний перекус. Який, втім, при помірному вживанні не нашкодить ні здоров’ю, ні фігурі. А ТСН варто писати адекватні заголовки, бо інакше це серйозно підриває здоров’я стандартів журналістики.

 

//
Exit mobile version