//

МАНІПУЛЯЦІЯ а-ля Добкін: парад відмінили, музика замовкла, діти по домівках, про ветеранів забули – Без Брехні

МАНІПУЛЯЦІЯ а-ля Добкін: парад відмінили, музика замовкла, діти по домівках, про ветеранів забули

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, дата яка все частіше використовуються політиками для піару власної кандидатури, коли в ”аргументи” йде повернення до радянських витоків та збереження історії та традицій. Але не враховується війна на Донбасі та агресія з боку Росії, яка використовувала при окупації українських територій радянські символи, які наразі заборонені. Михайло Добкін, колишній мер Харкова (2006-2010), ще 12.01.21 в програмі «Смотрящі» на телеканалі «НАШ» повідомив, що буде балотуватиметься на виборах мера Харкова. А на передодні 9 травня 2021 року на своїх Facebook та Instagram-сторінках зазначив, що «поверне харків’янам День Перемоги рівно через рік з парадами та музикою!». Чи дійсно повноваження мера Харкова дадуть можливість «захистити наші традиції та повернути День Перемоги» або ж це чергова маніпуляція для отримання бажаної посади Добкіним, розберемося.

МЕСЕДЖ : «Я пам’ятаю, як Харків зустрічав 9 травня раніше. Це було справжнє свято – свято перемоги, життя, весни. Парад і музика. Солдатська каша і фронтові 50 грам. Сміх дітей і сльози ветеранів. А зараз на площі порожньо. Парад відмінили, музика замовкла. Діти по домівках, про ветеранів забули. Ну, все ж це особливий день і ми не дамо відібрати його у нас. Захистимо наші традиції. Рівно через рік повернемо харків’янам свято в День Перемоги»

СПРОСТУВАННЯ

По-перше. Згідно з Виборчим кодексом України ст.195 «виборчий процес (висування і реєстрація кандидатів, проведення передвиборної агітації) розпочинається за п’ятдесят днів до дня позачергових місцевих виборів», також враховуючи ст. 52 ВКУ «передвиборна агітація починається на наступний день після прийняття ЦВК рішення про реєстрацію кандидатів».

Верховна Рада прийняла постанову №5292, згідно з якої проведення позачергових виборів міського голови Харкова пройдуть 31 жовтня 2021 року. П’ятдесят днів до дня позачергових місцевих виборів це 13 вересня 2021 року, саме в цей день повинен початися виборчий процес. Отже, ролик Михайла Добкіна є завчасною передвиборною агітацію, яка порушує виборче законодавства та тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб − від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян згідно з ст. 21210 Кодексу про адміністративні правопорушення за проведення агітації поза строками.

По-друге. Через війну на Донбасі проти України Росія веде пропаганду, в якій використовує радянські символи, пов’язані з Днем перемоги − червоний прапор, георгіївські стрічки, зображення серпа і молота, а також їхнє поєднання з червоною зіркою, які стали знаками агресії вже проти сучасної України. Тому, Україна змінила формат святкування Дня Перемоги в рамках прийняття пакету законів про декомунізацію після указу №169/2015 від 24 березня 2015 року екс-президента України Петра Порошенка.

8 травня встановлено в Україні, як День пам’яті і примирення, а 9 травня Україна відзначає − День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У передвиборному ролику Добкін не тільки піарить свою кандидатуру за рахунок 9 травня, а він ще й обіцяє те, що не зможе виконати. Політик заявляє, що «через рік поверне харків’янам свято в День Перемоги з парадами», але навіть будучи мером Харкова від нього це рішення не залежить.

Ще 9 квітня 2015 року український парламент більшістю голосів ухвалив чотири закони, які назвали «декомунізаційним пакетом законів», але Михайло Добкін був відсутнім і не за один із законів не проголосував. Згідно з ст. 48 ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України» «рішення про скасування результатів голосування за закон, постанову чи інший акт Верховної Ради в цілому приймається більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради». Тому, «повернути харків’янам свято в День Перемоги» Добкін зможе лише, якщо за зміни в законах проголосує більшість народних депутатів, але ні в якому разі не самотужки.

По-третє. Добкін заявляє, що «парад скасували, діти по домівках, а про ветеранів забули». Але, у столиці та інших містах України відбулася низка заходів, а також було організовано урочисте покладання вінків і квітів. За даними МВС по країні вже завершилися понад 600 масових заходів, в яких взяли участь понад 40 тис. громадян. Коронавірус не взяв вихідні на травневі свята, тому стовпотворіння у вигляді парадів може привести лише до ще більшого поширення Covid-19, а саме серед ветеранів, які знаходяться в групі ризику. Добкін лише маніпулює святом для своєї особистої вигоди, не беручи до уваги поширення Covid-19 і можливе зараження дітей і літніх громадян.

 

Авторка: Каріна Богодьорова

//
Exit mobile version