На тлі напруженого «очікування» можливого нового масованого ракетного удару по Україні з боку країни-агресора мережами та месенджерами ширяться чутки і дописи, про нібито готовність до удару 100 (або навіть більше) ракет, які розміщені на човнах-ракетоносцях рф.
Мовляв, понад 70 ракет у готовності на човнах у Середземному морі. Решта – на бойових суднах у Чорному. Де тут закралася лякалка-маніпуляція – пояснюємо у матеріалі.
Так дійсно, за даними ВМС ЗС України станом на 4 грудня у Чорному морі на бойовому чергуванні знаходиться 21 ворожий корабель. З них 4 носії крилатих ракет «Калібр», загальний залп – 24 ракет;
В Азовському морі ворог продовжує контролювати морські комунікації утримуючи на бойовому чергуванні 2 корабля.
В Середземному морі – 9 ворожих кораблів, з них 5 носіїв крилатих ракет «Калібр», загальний залп – 76 ракет. http://surl.li/dxybg
Але, тут починається головне але, і головна маніпуляція. Військово-морські сили України чітко виконують свою роботу по фіксації ворожих кораблів. І тут все бездоганно. А от усілякі експерти та пропаганда (вуха, якої стирчать за панічними вкидами про 100 ракет на кораблях) – вміло маніпулюють реальними даними і фактами.
Так, з акваторії Чорного моря російські агресори від початку війни здійснювали постійно запуски ракет по об’эктах в Україні. Дещо менше цих пусків стало після знищення Збройними силами України крейсера «москва» та вигнання окупантів з українського острова Зміїний.
А от що до пусків по території України ракет із кораблів в акваторії Середземного моря, то тут інформація не має підтверджень – таких пусків не зафіксовано.
Причина в тому, що маршрут прольоту цих ракет – у разі якщо вони будуть запущені – може пролягати через повітряний простір Туреччини. А це вже порушення суверенного простору. Тим більше, що Туреччина – країна НАТО,
Від початку війни Туреччина закрили протоки Босфор і Дарданели для проходження військових російських кораблів. І таким чином ескадра кораблів окупантів залишилася «зачиненою» і не змогла і досі не може зробити перехід у Чорне море. Тож, російські ракетоносці у Середземному морі залишаються більше фактором залякування ніж реальною бойовою загрозою.
Росія з 2015 року використовує свої кораблі у Середземному морі здебільшого для обстрілу об’єктів у Сирії, де вона підтримує ще одного диктатора Башара Асада. http://surl.li/dxyjo