//

МАНІПУЛЯЦІЯ ПРО СКАСУВАННЯ БАНКАМИ КРЕДИТНИХ КАНІКУЛ – Без Брехні

МАНІПУЛЯЦІЯ ПРО СКАСУВАННЯ БАНКАМИ КРЕДИТНИХ КАНІКУЛ

У мережі маніпулюють умовами кредитних канікул для клієнтів «ПриватБанку» та «Monobank».Телеграм-канали поширюють повідомлення про те, що ці два банки скасували кредитні канікули й списують відсотки за кредитами, заганяючи українців у «мінуси». Фактчекери звернулися за роз’ясненням до пресслужби «ПриватБанку». І з’ясувалося, що це – МАНІПУЛЯЦІЯ.

 

Найперше пояснимо, що таке кредитні канікули. Це пільгові умови договору, коли клієнти мають право не вносити обов’язковий мінімальний платіж, що особливо актуально у випадку перебування у зоні бойових дій чи через втрату доходу. Кредитні канікули за кредитними картками ПриватБанку діють до 1 червня 2022 року.

«Кредитні канікули означають, що банк не штрафуватиме за прострочені платежі. В ПриватБанку такі умови діють до 1 червня. У той же час, ми просимо погашати заборгованість хоча б частково, адже банк повинен працювати і підтримувати економіку України.

Ми також продовжуємо нести повну відповідальність за депозити українців незалежно від обставин. Стандартні умови пільгового періоду картки залишаються незмінними. Кредитні канікули не означають відсутність процентів за користування кредитними коштами», – пояснює речниця «ПриватБанку» Докія Кузьменко.

Додатково до «канікул», у березні ПриватБанк встановив кредитну ставку 0,001%, практично зробивши користування кредитними коштами безплатним.

«Ми зробили це, щоб підтримати всіх наших клієнтів і усвідомлюючи більш нагальні проблеми, з якими зіткнулась країна. Наш банк і клієнти розуміють, що банківська система повинна працювати, аби забезпечувати і передову, і тил. Економічний фронт також дуже важливий для перемоги. І тому, з 1 квітня ми частково повернули деякі тарифи, при цьому знизивши їх порівняно з довоєнним рівнем. Так, зараз встановлено пільговий розмір кредитної ставки на рівні 1,7%, що є вдвічі меншим, ніж до війни. Проценти нараховуватимуться і у травні, але до 1 червня за кредитними канікулами погашення платежу не буде обов’язковим», – розповідає експертка.

Отже, можемо зробити висновок, що кредитні канікули – це пільгові умови договору, коли клієнти мають право не вносити обов’язковий мінімальний платіж, банк не штрафуватиме за прострочені платежі, але вони не означають відсутність процентів за користування кредитними коштами. Не знайшли ми і інформації про скасування кредитних канікул на сайті Monobank.

А повідомлення про те, що банки їх скасували і нараховують відсотки, які «заганяють українців у мінуси»  – МАНІПУЛЯЦІЯ.

 

Авторка: Вікторія Телечук

Матеріал підготовлено партнерами партнерами по Мережі – ресурсом “Брехунець”

//
Exit mobile version