//

МАНІПУЛЯЦІЯ, ПРОПАГАНДА | У Раду планують внести законопроєкт про “сортування” жителів Криму за ступенем провини перед Україною – Без Брехні

МАНІПУЛЯЦІЯ, ПРОПАГАНДА | У Раду планують внести законопроєкт про “сортування” жителів Криму за ступенем провини перед Україною

У “Страна.ua”, як завжди підгорає. На сайті видання з’явилась новина, яка швидко розлетілась мережею Facebook та українськими і російськими смітниковими ресурсами. В дописі йде мова про сортування та оцінювання людей, що проживають в Криму за ступенем провини перед Україною.

 

МЕСЕДЖ: “В Раду хотят внести законопроект о сортировке жителей Крыма по степени вины перед Украиной!”

СПРОСТУВАННЯ

В грудні 2020 року, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України опублікувало чернетку законопроєкту «Про державну політику перехідного періоду». Документ був розміщений для того, щоб громадськість змогла ознайомитись з текстом, а спеціалісти у сфері внесли свої пропозиції. Зокрема, був складений перелік тих, хто може направити рекомендації до 29 січня 2021 року електронною поштою. Наприклад, експерти, місцеві органи влади, науковці, міжнародні організації тощо.

Після цього документ мали доопрацювати та направити його на розгляд до Верховної Ради України.

3 лютого 2021 року Crimean Tatar Resource Center ( Кримськотатарський ресурсний центр) провів пресконференцію на тему “Сучасні виклики оцінки дій колаборантів та санкційної політики”. Представники центру зазначили, що даний законопроєкт мотивував їх розробити класифікацію форм співпраці з окупаційною владою Криму, яка могла б, на їх думку, бути корисною для України й інших країн.

Однак, мова йшла не про сортування й не стосується всіх жителів Криму, а про метод й доцільність застосування персональних санкцій до тих, хто співпрацював з окупаційною владою. Спікери зазначили, що направили свою роботу до Міністерства, однак ніякої інформації про висновки Міністерства щодо методики немає.

ВИСНОВОК:

 

Авторка: Вероніка Хорольська

//
Exit mobile version