//

МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди, про те, що Білл Гейтс назвав український уряд «найгіршим у світі» – Без Брехні

МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди, про те, що Білл Гейтс назвав український уряд «найгіршим у світі»

Ось і добралася російська пропаганда вже і до Білла Гейтса. Здається де ті болота, а де Гейтс? Але ніт – виявляється вони можуть дістатися і до нього. Пропагандисти маніпулятивно вихопили з контексту публічного виступу Гейтса фразу про те, що «український уряд – найгірший у світі» і рознесли його інтернетом та мережами, як констатацію факту. Проте, він говорив ще чимало речей і не дуже приємних для ерефії. Але це пропагандисти залишили за лаштунками. Детально про цю маніпуляцію – далі у матеріалі.

 

Ще 23 січня 2023 року (щось довго пропаганда шукала цю інформацію) Білл Гейтс Підготовка до глобальних викликів: у розмові з Біллом Гейтсом проводив спеціальну зустріч і розмову з виконавчим директором Інституту Лоуі доктором Майклом Фуллілавом. Вона стосувалася обговоренню глобальних питань  здоров’я, готовність до пандемії, продовольчу безпеку та зміну клімату. Бесіда транслювалася на Youtube http://surl.li/erovm

Не оминули у бесіді у питання війни в Україні, як фактору глобального впливу. Один з присутніх журналістів поставив питання:

«Говорячи про лідерство Зеленського, яким було ваше враження про те, як він веде свою країну, а також про те, як він комунікує свої екстрені виклики світу. Чи є тут уроки, які можна винести, для того, щоб у подальшому на їх прикладі можна було комунікувати  інші серйозні виклики для світу?»

Відповідь Гейтса була наступною:

«Це дуже вражає, що він був спроможний об’єднати країну разом для протистояння. Люди не очікували, що Україна буде успішною у протистоянні росії, її спробам заволодіти всією країною. Як виявилося, росія значно слабша і менш розумна, ніж очікувалося, а Україна набагато сильніша.

Перед війною український уряд був чи не одним із найгірших у світі — корумпований, контролювався кількома багатими людьми. Я маю на увазі нещастя для людей з України. Сільськогосподарські землі в Україні кращі, ніж у США. Це хлібний кошик Європи. У неї неймовірне розташування. Сподіваємося, що після війни і міру її відновлення вона (Україна, – ред.) спочатку відповідатиме східноєвропейським стандартам, а потім, зрештою, європейським. Загалом, це дуже перспективна країна, але в той же час вона руйнується, і ніхто не знає, як довго ця війна триватиме…»

ВИСНОВКИ

Так у відповіді Білла Гейтса присутня фраза про те, що «український уряд – чи не найгірший у світі – корумпований і т.ін.». Але він про це говорив у контексті довоєнної України. Безумовно, ніхто не ідеалізує наш уряд, і ми прекрасно розуміємо, що корупція процвітала, про що свідчать останні декілька тижнів із масштабними корупційними скандалами та підозрами чиновникам різних структур і рівнів.

Російська пропаганда цілеспрямовано висмикнула з контексту зручну для себе тезу і поширила її, чи не як ключову. Мета зрозуміла – в котре показати, що мовляв, Україна це «корумпована, залежна від заходу територія».

Пропагандисти навмисно залишили за лаштунками слова Гейтса про те, що він вражений тим, як Президент Зеленський утримав ситуацію у протистоянні з росією.

За лаштунками пропагандистського вкиду залишилися і слова Гейтса про розчарування росією, а саме про те, що вона «виявилася слабшою і не дуже розумною».

Ключовий момент, який проігнорувала і приховала пропаганда це те, що відповідь Гейтса фактично констатує напад (тобто війну, а не так звану «сво») росії на Україну, та загарбницькі наміри захопити нашу країну. Він чітко визнає росію  країною-агресором. 

//
Exit mobile version