Марихуана має здатність блокувати і лікувати Covid-19 | МАНІПУЛЯЦІЯ на основі реальних досліджень - Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Марихуана має здатність блокувати і лікувати Covid-19 | МАНІПУЛЯЦІЯ на основі реальних досліджень

Story Highlights
  • aloha
  • hello

На днях низка смітникових ЗМІ та декілька «порядних»  поширили повідомлення про нові чудо-ліки від коронавірусу. На цей раз мова йде  про канабіс: «Науковці виявили в марихуані здатність блокувати і лікувати Covid-19». Парадкос цього повідомлення в тому, що його маніпулятивний контектс, базується на реально проведених дослідженнях.

ВЕРДИКТ. МАНІПУЛЯЦІЯ

СПРОСТУВАННЯ

Інформацію про чудотворні властивості канабісу підхопили десятки українських і закордонних видань. Публікаціями поділилися тисячі людей в соцмережах. І все було б добре, аби журналісти не робили передчасних висновків.

Дійсно, у світі проведено кілька досліджень, серед іншого в Канаді, Ізраїлі та Великобританії, під час яких вивчали, чи може канабіс бути корисним у лікуванні нового коронавірусу.

Виявлено, що медична марихуана зменшує запалення, і, можливо, її можна буде використовувати для лікування «цитокінових штормів» — небезпечної імунної відповіді, яку іноді спостерігають у важких пацієнтів з COVID-19.

Але всі ці дослідження перебувають на дуже ранній стадії, тому передчасно робити будь-які висновки щодо ефективності лікування коронавірусу канабісом.

Дослідники з Летбриджського університету також протягом останніх чотирьох років вивчали вплив маріхуани на лікування «цитокінових штормів» і дійшли висновку, що деякі екстракти канабісу можуть допомогти у запобіганні та лікуванні COVID-19.  

Свої напрацювання про вплив канабісу на COVID-19 науковці нещодавно подали до часопису для публікації. Проте їхній рукопис було завантажено до «препринтів». Це означає, що дослідження ще не було рецензовано або опубліковане в журналі.  

Та й сама команда дослідників не приховує, що найуспішніші екстракти канабісу потребують подальшої валідації в масштабному аналізі, а також аналізу на тваринній моделі. В майбутньому ще належить провести клінічні випробування. Тому будь-які твердження про здатність марихуани блокувати та лікувати COVID-19 можна сміливо віднести до категорії маніпуляцій.

ВООЗ досі наголошує, що немає ліків, які мають ліцензію на лікування або профілактику COVID-19. Тривають випробування різних препаратів, проте досі немає доказів, що вони можуть вилікувати чи запобігти COVID-19.  

Автор. Сергій Одаренко

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja