Полк «Азов» ще до війни, був одним із об’єктів російської пропаганди, яка усіляко намагалася дискредитувати цей підрозділ. З початком війни росії проти України, цей наратив тільки посилився. Рашситська пропаганда запустила в інформаційний простір десятки безглуздих фейків – від знайдених під Маріуполем секретних біолабораторій, де виробляли бойові наркотики для азовців, до того, що у варварськи розбомбленому пологовому будинку бійці «Азову» влаштували вогневі точки…
Відчай москальських пропагандистів зрозумілий – воїни полку дають прикурити окупантам на різних ділянках фронту та героїчно боронять Маріуполь. Тож сьогодні мережею поширився черговий вкид, який дискредитує «Азов». Особливість вкиду – це персональна розсилка, де нібито від імені азовців закликають до повалення державного ладу.
Один з ключових меседжів – «Азов» кинули у пеклі на призволяще. Як повідомляють фахівці Центру протидії дезінформації при РНБО – це не відповідає дійсності. Ще 29 березня у відеозверненні заступника командира полку «Азов» Святослава Паламара, була повідомлена позиція підрозділів, які обороняють Маріуполь. Він заявив, що українські захисники не залишили Маріуполь, коли ситуація там стала занадто складною, попри те, що Володимир Зеленський, як Верховний головнокомандувач їм це дозволив!
Цитуємо: «Чи насправді ми відмовилися, бо не захотіли залишати своїх загиблих та поранених? Я відповім – так! А як, на вашу думку, повинні чинити українські військові?»
Крім того, влада всіма можливими способами намагається допомагати як військовим так і цивільним, що опинилися в оточенні – з перших днів, коли місто опинилося у блокаді українська сторона неодноразово добивалася відкриття гуманітарних коридорів. Питання Маріуполя винесено на міжнародний рівень і представники Франції, Туреччини, Греції докладають зусиль до порятунку маріупольців.
Що стосується самої розсилки, то виявлено, що хостинг, з якого відправлено листи, розташований у місті Цюрих, Швейцарія. Пошта, з якої зроблена розсилка створена лише 22.03.2022 року. Ці два технічні моменти говорять про ознаки штучності і цілеспрямованих дій для поширення дезінформації.
Слід звернути на ще декілька елементів повідомлення. Персоналізація – у повідомленні звертаються до конкретних людей. Це додає ознак правдивості, бо користувач отримує ніби персональне звернення, що говорить про заклик саме до нього. Але в той же час це може говорити і про те, що персональні дані користувача стали доступні зловмисникам, які робили цю розсилку.
Щодо тексту, то він підготовлений достатньо професійно з точки зору мови. В нас немає сумнівів, що це інформаційна спецоперація московитів. А от вони трохи кривуваті на знання української мови. За досвідом попередніх вкриттів, дуже часто тексти вкидів спершу писалися російською, а потім перекладалися через автоматичний транслейтер. На цьому адаптація тексту закінчувалася, тому візитівкою таких фейків були помітні помилки.
В даному тексті помилок практично немає – лише «по над усе» написано з помилкою – правильно «понад усе», і у лайливому «о….енні» теж помилка – слово написане через «е», хоча правильно через «є». Цілком можливо, що спецслужби до даного вкиду підійшли більше ретельно (бо замахнулися аж на державний переворот), тож залучили знавців української – колаборантів зараз є…
На розсилку вже відреагували самі представники підрозділу: «Сам відправник і викладена ним позиція немає жодного стосунку до полку «Азов», який наразі захищає місто Маріуполь», — повідомили у своєму Telegram-каналі бійці.
ВИСНОВОК
Тож можна констатувати, що дана розсилка – не що інше, як спланована інформаційна спеціальна операція, направлена на дискредитацію українських героїв та поширення паніки і зрадницьких у суспільстві, дискредитація влади.