//

Meta виявила пропагандистську мережу рф у Європі Та США, яка імітували сайти видань The Guardian, Der Spiegel – Без Брехні

Meta виявила пропагандистську мережу рф у Європі Та США, яка імітували сайти видань The Guardian, Der Spiegel

До створення мережі причетні російські дипломати

Розгалужена мережа дезінформації, що походить з росії, намагалася використовувати сотні фейкових облікових записів у соціальних мережах і десятки фіктивних новинних веб-сайтів для поширення наративів кремля про війну в Україну, повідомляють фахівці Meta у коментарях виданню Associated Press http://surl.li/ddwpv

 

Фейкові сайти відомих видань, зокрема британської газети The Guardian і німецького журналу Der Spiegel, транслювали кремлівський порядок денний. До схеми доклали руку російські дипломати.

Російська мережа працювала все літо та створила сотні облікових записів у соцмережах і десятки фейкових новинних вебсайтів для поширення кремлівської пропаганди про вторгнення в Україну. Meta заявила, що їй вдалося перервати роботу роботів до того, як вони вплинули на велику аудиторію.

У Facebook заявили, що це була найбільша та найскладніша російська пропагандистська акція з початку військового вторгнення в Україну. Associated Press зазначає, що росіяни використовували 60 сайтів, зокрема британської газети The Guardian і німецького журналу Der Spiegel.

Замість нормальних новин сайти-клони видавали посилання на російську пропаганду та дезінформацію про Україну. Понад 1 600 підроблених облікових записів Facebook розповсюджували пропаганду в Німеччині, Італії, Франції, Великій Британії та Україні.

Посилання на фейкові новини розміщували на фальшивих акаунтах у Facebook, Instagram, Telegram і Twitter. У деяких публікаціях були повідомлення з офіційних сторінок посольств рф у Європі й Азії.

Уперше на мережу пропагандистів звернули увагу журналісти-розслідувачі у Німеччині. Коли Meta почала перевірку, з’ясувалося, що багато підроблених облікових записів уже видалила автоматизована система Facebook.

У Meta заявили, що не можуть прямо звинуватити у створенні мережі уряд Росії. Директор Meta з боротьби з погрозами Давид Агранович підкреслив у цьому роль дипломатів із росії та сказав, що операція ґрунтувалася на складній тактиці, використанні кількох мов і створенні шахрайських вебсайтів.

Дослідники з Meta Platforms Inc. у Менло-Парку (штат Каліфорнія, США) виявили набагато меншу мережу в Китаї, яка розганяла політичний контент у США.

Мережа охопила невелику аудиторію у США, адже дописи робили аматори. Американці відразу помітили очевидні помилки англійською мовою, а публікували їх у робочий час для Китаю. Ця мережа хоч і не була ефективною, але стала першою, яку Meta ідентифікувала як антиамериканську.

//
Exit mobile version