//

Межа компетенції уряду: як депутат від “Батьківщини” маніпулює вирішенням тарифних питань – Без Брехні

Межа компетенції уряду: як депутат від “Батьківщини” маніпулює вирішенням тарифних питань

Традиційно, перед початком опалювального сезону, політики спекулюють на темі вартості газу. Так сталося і під час чергового випуску політичного ток-шоу «Пульс». Народний депутат від партії «Батьківщина» Іван Крулько намагався вплинути на уряд, надаючи нових, не властивих йому повноважень.

 

ТЕЗА 1. «Уряд – він є новий. Що він має зробити? Навести порядок в «Нафтогазі України». Це є державна компанія, 100% якої володіє держава і уряд має всі повноваження для того, щоб не тільки позвільняти тих чиновників…»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно останньої редакції Статуту компанії НАК «Нафтогаз Україна», засновником та єдиним акціонером компанії є держава. Згідно документу, рішення про обрання чи припинення повноважень голови та членів правління НАК «Нафтогаз України» приймається на загальних зборах. Повноваження щодо їх скликання має Наглядова Рада компанії. На сайті компанії  вказано, що Положення про Загальні збори компанії не затверджувалось через те, що компанія має одного акціонера в обличчі держави.  Відповідно рішення щодо обрання або звільнення голови правління НАК «Нафтогаз Україна» розглядаються акціонером за подання Наглядової Ради. Зокрема, минулий уряд вже зробив спробу самостійно, рішенням загальних зборів усунути голову правління компанії, без участі Наглядової ради. Однак, рішенням Окружного адміністративного суду Києва, зміни у Статуті компанії були визнані протиправними.

 

ТЕЗА 2. «…Виконати рішення суду за позовом Юлії Тимошенко, який вказав про те, що постанова Кабміну , якою була встановлена ціна на газ, є незаконною. І ця постанова є скасованою. А відтак уряд мав би вирішити рішення суду, здійснити перерахунок ціни на газ для населення. І забезпечити можливість, щоб люди мали змогу заплатити за газ»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко подала позов проти уряду щодо несправедливої ціни на газ ще у 2016 році. Окружний адміністративний суд м. Києва від 4 березня 2019 року задовольнив позов. Відповідне рішення опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень. Тодішній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Постанова №315 нечинна з 2018 року.

Вона вставила чинність на підставі постанови КМ № 867 від 19.10.2018. Тим не менш, уряд оскаржив рішення суду. Однак, суд не задовольнив апеляційну скаргу і залишив рішення Окружного суду в силі.

Таким чином, населення країни вправі вимагати перерахунок вартості газу для населення у 2015 році, під час введення в дію Постанови №315. Однак, уряд досі не визначив порядок перерахунку платежів за газ. Вирішити це питання мав Кабмін прийняттям відповідної Постанови. Так, наприклад, вже існують Постанова № 970 “Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Але документа, який би регулював порядок повернення коштів населення, сплачених за газ у певний період, немає. В той же час, суд не зобов’язав уряд прийняти новий нормативно-правовий акт. У рішенні йдеться лише про визнання незаконності прийнятої Постанови №315.

Тема тарифів на газ неодноразово піднімалася лідером партії «Батьківщина» та її соратниками. Вона досі є актуальною для населення, а отже, являє поле для маніпуляцій політиків. Виключенням не стали і слова народного депутата Івана Крулька. Політик намагається «захищати» інтереси населення, при цьому вводячи в оману, вимагаючи від уряду прийняти до виконання ті рішення, що не входять до його повноважень. Рішення суду, фактично, не мало ніякої ваги, адже постанова вже давно скасована, відповідно, рішення суду про визнання її недійсною – виконано. Інші зобов’язання, такі як встановлення норм перерахунку сплати населення за газ, судом перед урядом не визначені.

 

Автор.  Ірина Савенко

Ще по темі:

//
Exit mobile version