//

Фейки і чутки про розсилку повісток через месенджери – Без Брехні

Фейки і чутки про розсилку повісток через месенджери

На тлі широкомасштабних вкидів російської пропаганди, яка всіма силами наполегливо декілька місяців поспіль дискредитує мобілізаційні заходи в Україні, і українські чиновники необачними заявами сприяють поширенню необґрунтованих чуток. Одна з таких – перепрацьовується питання про розсилку повісток військово-зобов’язаним через месенджери. Чому це чутки і звідки ноги ростуть у них – далі у матеріалі.

 

Почнемо з того, що ж насправді із такими розсилками. А насправді, як це часто буває все абсолютно не так, як то поширено у чутках. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю виданню Ліга. net http://surl.li/gbdlk розповів, що на поточний момент розсилку повісток військовозобов’язаним через месенджери Viber чи Telegram здійснити неможливо.

«Це (розсилку повісток через месенджери – ред.) неможливо зробити, поки немає якісного реєстру військовозобов’язаних, а до ідентифікатора реєстру не прив’язаний верифікований номер телефону. А у нас немає верифікації номера телефону та особи в державі», – пояснив міністр.

Звідки ж поширилися такі чутки про месенджери? Першоджерелом інформації є нардеп Федір Веніславський – член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, який ще 29 березня і ефірі загальнонаціонального марафону заявив наступне:

«Ми розглядаємо… питання удосконалення законодавчих підстав, щоб територіальні центри комплектування та соціальної підтримки могли менш конфліктно вручати повістки. Розглядаємо можливість (надсилати повістки в месенджери )… усунути бюрократичні процедури та змусити військовозобов’язаних стати на облік, як цього вимагає Конституція»… http://surl.li/gbdse

Веніславський сказав,  що до початку повномасштабного вторгнення було практично сформовано базу телефонних номерів військовозобов’язаних чоловіків. І зараз, дійсно, розглядається можливість повідомляти телефоном, що вони мають прибути в певний центр комплектування. На думку нардепа, такі можливості є. «По аналогії з судом, технічні можливості переконатися, що адресат отримав, йому доставили в месенджер, є», – сказав він.

Що ж маємо, як то кажуть у сухому залишку?

По-перше, Веніславський хоч і є членом Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки проте (судячи з його заяви) – не я достатньо компетентним у питаннях цифрової політики.

По-друге, навіть у заяві нардепа мова йде лише про розгляд такого питання – розсилку через месенджери, як можливий канал сповіщення. Тобто рішення не те що ще не прийняте, воно ще поки і не тестувалося.

По-третє, у інтерпретації Вениславського з великою вірогідністю міститься помилка у визначенні технічної можливості таких сповіщень. Бо, як зазначалося на початку матеріалу,  Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров – а при всій повазі до нардепа, компетентність міністра трохи відрізняється у більший бік ніж у народного обранця – технічної можливості для розсилок повісток через Viber чи Telegram зараз в Україні немає.

 

Матеріал підготовлено фахвцями видання “Інтент” 

//
Exit mobile version